Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

10 книжок, після яких підліток полюбить читати

Книжки розвивають не тільки розум, логічне мислення. Вони виховують емоційний інтелект, тобто співчуття, уміння ставити себе на місце іншої людини. А також вони безмежно розширюють кругозір та виховують естетичний смак. Читання — це звичка успішних людей. Навіть Джорджу Бушу-молодшому довелося прочитати «Війну та мир»!

Та що робити, якщо книжка та ваша дитина ніяк не зустрінуться? Коли малий неслух щоразу обирає планшет чи комп’ютерну гру з жахливим сюжетом? І час спливає, а дитині виповнилося 11 і більше… Якщо не вдалося привчити до читання до цього віку, не переймайтеся, ще не все втрачено. Поговоримо про книги, розраховані передусім на підлітків — особливу та прекрасну вікову категорію.

  1. Серія книг про Гарі Поттера (Джоан К. Ролінг). Так, усі чули, усі знають, але користь цих книг від того не зменшується. Тут є усі найтиповіші підліткові проблеми — взаємини хлопців та дівчат, батьків та дітей, бідних та багатих, влади та особистості, дружба та цькування, непорозуміння… А головне відкриття цієї серії — це поступовий, від книги до книги, перехід від дитячого світосприйняття, чорно-білого, до дорослого — складного, з безліччю відтінків та неоднозначністю.
  2. «Ромео та Джульєтта» (Вільям Шекспір). Ця п’єса належить до шкільної програми, тому буде дуже добре, якщо дитина прочитає її раніше, аби шкільні будні не спотворили враження від історії. Трагедія двох закоханих, яким виповнилося лише по 14 років, особливо вразить дівчат. Простежте тільки, щоб п’єса була не скорочена, бо скорочують зазвичай найцікавіше.
  3. «П’ятнадцятирічний капітан» (Жуль Верн). Виявляється, у цьому віці можна вести корабель, героїчно рятувати, рятувати невільників та викривати злодіїв! Напружений сюжет розвивається у яскравому антуражі колоніальної Африки.
  4. «Будинок, у якому…» (Маріам Петросян). Дія відбувається у замкненому соціумі інтернату, де встановлено свої суворі правила. У сюжеті є містичні мотиви, але чи це фантазії вихованців, чи справді інші світи, кожен вирішує сам для себе. Вихованці з’ясовують стосунки між собою та намагаються зрозуміти, що чекає у світі «назовні».
  5. «Острів скарбів» (Роберт Люїс Стівенсон). Джим допомагає матері у трактирі, але спокійне життя закінчується, коли у них оселяється пірат. Незабаром пірата знаходять його «товариші», які прагнуть отримати карту, де зазначене місцезнаходження скарбів. Випадково карта потрапляє до Джима та місцевого судді. Суддя з друзями збирає корабель, аби випередити піратів… Але вся експедиція загинула б без юнги Джима! Захопливий сюжет розкриває, чому не у грошах щастя, і навіть не в їхній кількості.
  6. «Астровитянка» (Нік Горькавий). Науково-фантастична книга про космос, майбутнє та дівчинку-сироту, яка намагається розібратися у світі навколо неї. Маленька Нікі виросла на далекому астероїді, тому коли «космічну Мауглі» знайшли та повернули до суспільства, їй довелося кепко. Так, з’ясовується, що аварія, яка забрала життя батьків Ніккі, була не випадковою, а злодії починають переслідувати саму Нікі. У серії є три книги з напруженим сюжетом, що розгортається на далеких планетах. Письменник увів у текст багато наукової та пізнавальної інформації, що подається легко та ненав’язливо.
  7. «Чорнильне серце» (Корнелія Функе). У першій книзі трилогії йдеться про чоловіка на ім’я Мо, батька дівчинки Мегі. Коли Мо вголос читає книги, персонажі з книжкового світу потрапляють у наш, а реальні люди натомість — у книгу. Так у наш світ випадково потрапляє злодій — і йому зовсім не хочеться повертатися назад у книжку. Мо ж прагне повернути до реальності свою дружину… Книга написана у жанрі фентезі, та нешаблонні персонажі, цікаві істоти далеко відійшли від штампів жанру, тому читати її дуже цікаво!
  8. «Професія: відьма» (Ольга Громико). Учениця магічної школи Вольха — не дуже слухняна дівчина, тому постійно потрапляє у халепи. Та саме на неї покладається старий маг, коли потрібно розібратися у загадкових подіях, пов’язаних з вампірами… Книжка вчить, як важливо шукати правду та відстоювати свою гідність.
  9. «Пригоди Тома Сойєра» (Марк Твен). У маленькому американському містечку занадто нудно для активного та кмітливого підлітка Тома. Він з друзями бешкетує, що іноді обурює порядних громадян, а іноді допомагає викрити справжнього злочинця.
  10. «Темні матерії» (Філіп Пулман). Відчайдушна дівчинка Ліра живе у магічному світі, схожому на наш. Але кожна людина тут має власного духа — деймона, що відображує істинну сутність на настрій господаря. У цей дивний світ з нашого виміру потрапляє суворий хлопець Вілл, який знайшов надзвичайний магічний ніж. Протягом трилогії діти з друзями та ворогами дістануться самих основ та започаткують новий світ.


Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!