Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

10 корисних звичок, до яких обов’язково необхідно привчати дітей змалечку

Пропонуємо вашій увазі десять основних корисних звичок, яких потрібно навчати своїх дітей задля того, аби виховати гарну людину.

Діти миттєво набувають поганих звичок. Малюка не потрібно їх навчати. Варто дитині щось десь побачити чи почути, вона відразу навчається негативного, швидко повторює та запам’ятовує. Натомість корисних звичок дітей потрібно навчати змалечку. І робити це необхідно батькам, адже в дитячому садочку та школі вихователі й викладачі самостійно не впораються. До того ж, деяких звичок неможливо навчити в навчальних закладах, для цього потрібні особливі умови — щаслива родина.

 1. Бути чемним.

Фрази: «Дякую», «Спасибі», «Будь ласка», «Будьте ласкаві», «Перепрошую», «Будьте здорові» та ін. дитина повинна знати й розуміти, коли їх використовувати.

 1. Бути пунктуальним.

Ця звичка знадобиться будь-де: спочатку в школі, на гуртках, на зустрічах у друзів, а потім — на роботі, на фітнес-заняттях та на іменинах рідних. Тому чим раніше ви навчите дитину визначати час за годинником, тим швидше вона засвоїть, що бути пунктуальним — це корисна звичка.

 1. Займатися спортом.

Заняття спортом допомагають бути стрункою й спортивною людиною. Займайтеся спортом самі та навчайте цього дитину. Це привчить дітей стежити за своєю вагою в майбутньому. Запишіть дітей старшого віку до спортивної секції.

 1. Привчатися до порядку та охайності.

Чим швидше дитина привчиться до порядку, тим легше їй буде жити потім у компанії з іншою людиною (на навчанні в гуртожитку, у сімейному спільному проживанні з коханою людиною).

 1. Дарувати подарунки.

Дитина повинна відчувати задоволення не лише від того, коли їй дарують подарунки, але й від того, коли вона дарує їх сама. Розкажіть, що подарунки можна дарувати не лише на свято.

 1. Співчувати іншим.

Якась дівчинка або хлопчик плачуть, чи кошеня нявчить за кішкою-мамою. Співчувайте самі іншим — дитина повинна бачити гарний приклад.

 1. Піклуватися про близьких.  

Заохочуйте свого первістка з малих років доглядати молодшого братика чи сестричку. Нехай брязкає брязкальцем чи поміняє підгузок. Заведіть кімнатного улюбленця — це найкраще привчає дитину до піклування за іншими.    

 1. Думати позитивно.

У дітей швидко змінюється настрій. Розповідайте їм, що свій настрій можна легко змінити. Грайтеся з дітьми, уявляйте разом, як добрі думки перемагають сумні.

 1. Любити людей.

Частіше проводьте бесіди про почуття любові до інших. Розповідайте, що таке любов, говоріть дитині, чоловікові (дружині) та іншим рідним: «Я тебе люблю!». Розповідайте про те, як слід ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Але згадайте про те, що, на жаль, не завжди так роблять усі люди, трапляється й навпаки. Але необхідно вміти вибачати таких людей.

 1. Радіти життю.

У сучасному світі, занурившись у комп’ютерні ігри, багато дітей не вміють бути просто щасливими, вони розучилися радіти сонцю, снігу та дощу, не помічають, яке гарне небо та захід сонця. Привчайте дітей до того, що світ незважаючи ні на що прекрасний, що потрібно радіти щодня і бути просто щасливим. Посміхайтеся разом без приводу та частіше самі даруйте посмішку своїм дітям, покажіть, якою має бути щаслива людина.

Якщо мити руки перед їжею та складати речі до шафи дитина зможе навчитися в дитячому садочку, а витирати дошку — у школі, то думати позитивно та піклуватися про близьких, любити та радіти життю зможуть навчити її лише батьки в щасливій сім’ї.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок  Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!