Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

10 особливих способів виховання для гармонійного розвитку дівчинки

Дівчинка народилася в сім’ї — це наче нова квіточка з’явилася в садочку! Але ж квіточка зростає на одному місті, милуючи лише око садівника та всіх, хто приходить помилуватися нею. А дівчина зростає в сім’ї, знайомиться з суспільством, проявляє свої здібності та налаштовує стосунки з іншими. Спільне з квіточкою те, що піклуватися про дівчинку потрібно так само ніжно, з любов’ю. Доглядати, «підживлювати» добрими словами та «поливати» чистими компліментами, аби не «всохло» її істинне призначення — бути справжньою жінкою та дарувати радість, красу й нове життя.

«Наша дівчинка народилася!»

З появою дівчинки в сім’ї матері та батькові потрібно враховувати особливості виховання й розуміти найголовніше — народилася дівчинка! Замисліться, що саме потрібно донести до дівчинки, аби вона не знищила в собі природні дари, не загубилася в цьому складному світі та не перейняла чоловічий стиль життя. Які якості характеру в неї розвивати? Чого потрібно її навчити? Яка вона, «наша дівчинка»?

1. «Наша дівчинка-принцеса». Як би дівчинка не вередувала, як би погано не поводилася, батькам не можна забувати, що дитина — принцеса, чарівниця, тому не можна суворо карати, бити та сварити грубими словами. Дівчинка повинна зростати в любові, бачити перед собою добрий жіночий приклад поведінки.

2. «Наша дівчинка-красуня». Дівчинка повинна знати, що вона вродлива, частіше їй про це нагадуйте, але не передайте куті меду. Потрібно розвивати адекватну самооцінку у дівчинки: «Ти дуже гарна дівчинка! У тебе красиві очі, прекрасна посмішка, тому частіше посміхайся! Але ти повинна запам’ятати, що внутрішня краса головніша, тому її також слід розвивати та наповнювати!» Розкажіть дівчатам-підліткам, як це робиться.

3. «Наша дівчинка-розумниця». Дівчинка має усвідомити, що краса — це не головне. Потрібно бути розумною красунею. А для цього необхідно бути обізнаною хоча б в елементарних речах, зокрема читати літературу, а також учити іноземні мови.

4. «Наша дівчинка-спортсменка». Для дівчинки звісно не так важливо розвивати фізичні здібності, як для хлопця, але ж мати гарну поставу, підтягнутий живіт і тримати фігуру в формі просто необхідно. Тож зайняття танцями ніколи не завадять.

5. «Наша дівчинка-майстриня». Не всі дівчатка мають хист до рукоділля. Звісно не варто нав’язувати дівчинці заняття з вишивання й виготовлення робіт із бісеру чи полімерної глини. Утім не вміти пришити ґудзик та зашити дірку на штанях соромно для дівчинки.

6. «Наша дівчинка-подружка». Батьки мають навчити дівчинку правильно спілкуватися та налагоджувати дружбу з однолітками, аби донька не робила собі кумирів, завжди мала свою думку та могла легко її донести до інших. Для цього з нею потрібно більше відверто розмовляти.

7. «Наша дівчинка-господиня». Дівчинка зобов’язана опанувати кілька рецептів від бабусі чи матусі. Уже в 9–10 років вона може самостійно щось приготувати. Заохочуйте доньку також до прибирання в хаті. Розкажіть про те, що у кого чистота та порядок у будинку, тому легше налаштуватися на позитивні думки та радіти життю.

8. «Наша дівчинка-матуся». Ніколи не знищуйте в дівчині природне бажання піклуватися про когось. Надмірна опіка над дівчинкою може перетворити її на беззахисну невдаху, не здатну про когось піклуватися, а також подбати про себе без маминої допомоги. Подаруйте їй кімнатного улюбленця, або заохочуйте піклуватися за меншими братами та сестрами.

9. «Наша дівчинка-дружина». Змалечку пояснюйте дівчинці поняття про сім’ю, господаря-чоловіка та роль справжньої дружини. Навчайте поважати чоловіка, правильно налагоджувати стосунки з протилежною статтю. Обов’язково розмовляйте з дівчинкою-підлітком про статеві стосунки, про цнотливість та правильну поведінку.  

10. «Наша дівчинка-жінка». Виховуйте в дівчинці жінку змалечку. Не сваріть, якщо вона захотіла гарно одягнутися, спробувати скористатися матусиною косметикою. Навпаки розкажіть про те, що потрібно доглядати за собою, намагатися завжди красиво виглядати. Заохочуйте дівчинку носити спідниці та сукні, допоможіть створити особистий стиль. Розкажіть приклади з історії про мудрих жінок, у яких яскраво виражена жіночність. Спробуйте по-материнськи пояснити дівчинці, що потрібно бути ніжною та нести в собі ту непомітну внутрішню наповненість, без якої юна дівчина не може стати справжньою жінкою. А татусеві ніколи не можна читати нотації дівчинці, нехай цим по-доброму займається мама. А батько лише хвалить, пестить та робить комплементи. Навіть крихітці нехай тато дарує квіти та подарунки, аби дівчинка розуміла, що вона гідна уваги та любові.

Ось якою повинна бути «наша дівчинка». Звісно кожні матусі та татусі самі вибирають, якими методами їм виховувати свою маленьку красунечку. Це лише певні рекомендації батькам, як гармонійно розвивати дівчинку.

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!