Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

10 способів, як дитині допомогти набути популярності в школі

Ваша дитина повертається зі школи похнюпившись? Бідкається, що немає в класі друзів й однолітки ігнорують її? Потрібно допомогти синові чи доньці. Але здебільшого, батьки не знають, як не припуститися помилок, як не нашкодити дитині ще більше своїми порадами. Чого слід навчити дитину, аби вона стала популярною в школі?

Популярна людина чи клоун?

Дуже часто, намагаючись стати популярними, навіть на великій сцені артисти готові на все, навіть виставляють себе на посміховисько. Тому важливо пояснити дитині, що головне не втратити свій внутрішній стиль заради популярності, не перетворитися на клоуна.

Потрібно берегти та розвивати своє «я», індивідуальність, що відрізняє людей одне від одного. Потрібно розуміти, що інколи та родзинка всередині може суперечити популярності. Через гонитву за визнанням у колективі, жагу перебувати в колі товаришів у центрі уваги, дуже легко втратите себе справжнього. А цього робити неможна! Навчіть дитину дослухатися до внутрішніх бажань, розвивати інтуїцію, що допоможе знайти свій правильний шлях і не припуститися помилки.

Це важко з першого разу пояснити дитині в 10–12 років, але вже час починати проводити бесіди на тему «Внутрішнє «я» та популярність у колективі!» вже з 8–9. Тоді в перехідному періоді діти легше розумітимуть батьків, а мама з татом із розумінням ставитимуться до своїх дітей.

Як допомогти дитині стати популярною в школі?   

Психологи та експерти рекомендують батькам зробити так, аби дитина почувалася потрібною та важливою людиною в сім’ї. Тоді для неї не буде занадто важливим оцінювання її однолітками  в школі. Якщо в класі навіть хтось і скаже: «Та ти тупий! Геть звідси! Ми з тобою не будемо товаришувати!» — малюк, звісно, засмутиться, бо будь-кому чути подібні зауваження неприємно. Але глибоко всередині дитина розумітиме, що це неправда, адже в сім’ї її люблять і розуміють такою, як вона є. Завжди зігріватиме стійке мамине: «Ти найкращий! Ми тебе любимо!» З цією упевненістю дитина значно легше долатиме будь-які непорозуміння в колективі. А ще потрібно…

    1. Навчити дитину бути охайною, чемною до інших, але ненав’язливою. Потрібно пояснити синові чи доньці, що необхідно стежити за своїм зовнішнім виглядом. Інколи діти забувають мити волосся та надягати свіжий чистий одяг. А батьки через свою заклопотаність можуть не помітити цього. У колективі не люблять нечепур.  Трапляється, що хлопці та дівчата не вважають за потрібне вітатися та доброзичливо спілкуватися з однолітками. Або навпаки починають лізти до всіх з удаваною посмішкою та пропонувати свою допомогу чи по 100 разів ставити запитання: «Як справи? Чого мовчиш?» Поясніть, що це некрасиво та дратує всіх! Дитина має не боятися запропонувати свою ідею чи розповісти щось цікаве, але потрібно, щоб це було доречним. Розкажіть, як правильно поводитися.

     2. Навчити дитину спілкуватися з однолітками та дорослими. Дитина повинна відчувати різницю в спілкуванні зі школярами та вчителями. Адже часто малюк, який прагне популярності, робить неправильні, недопустимі речі, зокрема починає ображати та грубити дорослим. Хлопці б’ють  дівчат, зривають уроки, а дівчата зухвало одягаються, лаються. Діти щиро вважають, що це зробить їх популярними. Батьків мають пояснити хибність їхніх думок.

     3. Навчити дитину категорично відмовлятися від недозволеного. Алкоголь, наркотики, куріння, ранні сексуальні стосунки, дорогий одяг, багато грошей — дуже часто в дітей створюється спотворене бачення популярності. Поясніть, що все це не популярність, а ілюзія, деяка з них призводить до тяжких хвороб, страждань та навіть смерті. Наведіть приклади з життя, покажіть відео про залежних, поясніть науково, що відбувається в організмі людини, коли вона вживає алкогольні та наркотичні засоби. Поясніть, що багатство та секс з багатьма партнерами не робить людей популярними. Дитина повинна мати стійку точку зору та розуміти, якщо вона відмовиться від недозволеного, вона не стане гірше, а навпаки стане сильнішою. Перш за все навчиться поважати себе.

     4. Навчити дитину ставитися до всього з гумором, але знати міру та бачити, коли жарти недоречні. Той, хто вміє жартувати, завжди перебуває в центрі уваги. Діти люблять веселитися, тому вміння доречно розповісти анекдот чи смішну історію ніколи не завадить. Але варто мати межі дозволенного — неможна насміхатися над іншими, аби таким чином підкреслити свою значущість. Варто завжди вміти пожартувати над собою. Бачити свої промахи та помилки, але не страждати з цього приводу, а просто посміхнутися, зробити висновки й жити далі. Той, хто вміє з гумором ставитися до особистої персони, — сильна людина.

     5. Навчити дитину бути самим собою. Наведіть дитині приклади відомих людей, які не були в школі популярними, навіть погано вчилися, а потім стали відомими на весь світ вченими, композиторами, спортсменами. Головне — бути самим собою і потрібні люди опиняться поряд.

А чи потрібна та популярність? Саме такого висновку має дійти дитина. Необхідно йти своїм життєвим шляхом, не фальшивити та не копіювати інших.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!