Причин, з яких батьки звертаються до агентств із добирання хатніх працівників або шукають няню через знайомих та сайти, дуже багато і всі вони індивідуальні. Здається, що найголовніше під час вибору — це ставлення няні до роботи і ставлення дитини до няні. Безумовно це так, але третю важливу роль у цьому відіграють взаємини батьків з найманим працівником.

Сьогодні ми розкажемо про два важливих моменти, що вважаємо дуже серйозними для вивчення перед та на перших етапах співпраці із нянею для вашої дитини.  Ми не розглядаємо ті випадки, коли ви наймаєте свого родича за символічну плату. Ідеться про абсолютно чужу людину, можливо, вже знайому, але чужу.

Налагоджуємо взаємини: як ставитися до няні?

Коли няня стає майже повноцінним членом родини — це дуже красива та щаслива історія. Якщо ви мрієте саме про таку людину біля вашої дитини, поміркуйте, чи дійсно ви цього хочете? Авжеж, через наш менталітет ми не можемо сприймати няню просто як робота або абстрактну робочу силу, якій слід мовчки сплачувати гроші. Нічого поганого в гарних взаєминах немає, але все-таки, щоб запевнити: «Галина Петрівна стала нам рідною людиною!», потрібно посвячувати її у всі свої таємниці.

Панібратське ставлення до няні, фактично сторонньої вам людини, може призвести до певних складнощів. По-перше, вам буде складніше давати їй розпорядження, а точніше — вимагати від неї їхнього виконання. По-друге, ці «вимагання» можуть призвести до конфліктів та цілковитого непорозуміння. Пам’ятайте, що люди дуже швидко звикають до хорошого і ще швидше запам’ятовують погане.

Панібратство неприпустимо, які і цілковите ігнорування няні як людини та особистості.

Що потрібно робити і як поводитися, щоб ваші взаємини були гарними, але дотримувати певної дистанції? Для початку пропонуємо запам’ятати короткий список заборон:

  •      особисті проблеми;
  •      покупки;
  •      дії на власний розсуд;
  •      коментарі щодо розпоряджень;
  •      обговорення ваших методів.

Особисті проблеми — це те, що не стосується обох сторін. Не посвячуйте няню у своє приватне життя і тактично уникайте її вихвалянь та спроб побідкатися. Звісно не можна повністю ігнорувати людину. Якщо склалося так, що у вас є кілька хвилин на буденне спілкування з нянею, завжди можна найти нейтральну тему для розмови. Також не варто відмовляти їй у можливості іноді відпроситися з роботи за важливими обставинами.

Не варто обговорювати з нянею свої покупки, навіть якщо це є її безпосереднім завданням. Вона не ваш особистий консультант і не той, хто повинен сперечатися з приводу доцільності походу до крамниці. Це перший крок до панібратських відносин, що не матиме гарних наслідків.

У жодному разі не дозволяйте няні діяти на свій розсуд. Потрібно заздалегідь обговорити всі важливі питання. Для форс-мажорних обставин завжди є телефон та інтернет. Свавільність у незначних ситуаціях призведе до повсюдного свавілля у майбутньому. Уникайте фраз: «Вирішуйте самі», «На ваш розсуд», «Оберіть без мене». Але це не означає, що потрібно прописувати кожний її крок і не можна похвалити няню за чудово обране вбрання для дитини.

Забороняйте няні коментувати ваші розпорядження стосовно її роботи. Якщо у вас відсутній складений повний та чіткий перелік її обов’язків, тоді потрібно вибудувати свої взаємини так, щоб було зрозуміло, що всі розпорядження стосовно дитини слід виконувати беззаперечно.

Також не потрібно доводити до того, щоб няня давала вам поради або просто обговорювала ваші сімейні ситуації, методи виховання та спосіб життя. Одного дня це однозначно погіршить ваші взаємини. Якщо ви категорично проти суто ділових взаємин із нянею, будьте уважнішими, щоб згодом це не завадило якісній роботі.

Проблеми з нянею: як повідомити про свою незадоволеність її роботою?

Сказати або не сказати — одвічна проблема багатьох людей. Іноді повідомити няні, що ви цілком або частково не задоволені її роботою буває важко, але потрібно це в собі перебороти. Від того, що ви мовчатимете, нічого в роботі няні не зміниться. Хоча б з тієї причини, що вона просто не знає про ваші невдоволення.

Дуже важливо уникати скандалів та подібних розмов у присутності дитини. Для початку вам необхідно для себе сформувати перелік та причини того, що вас не задовольняє в роботі няні. Наприклад, ви проти того, щоб вона сюсюкала та перекручувала слова під час спілкування з малюком. Імовірно вона просто звикла так робити і навіть не замислюється, що це може не подобатися вам та якось зашкодити розвитку дитини.

Спершу буде доцільно сказати, як вам приємно співпрацювати з нею, як вона вам допомагає, можливо, акцентувати увагу на якихось позитивних моментах, які відбувалися нещодавно. Далі не потрібно звинувачувати її у помилках, а лише звернути увагу на тому, що дуже важливо, щоб дитина змалку чула правильне мовлення. Попросіть її ставитися до своєї вимови в присутності дитини старанніше. Наголосіть, що у вашій сім’ї не прийнято занадто сюсюкати.

Якщо відбулося щось особливе: запізнення на роботу без попередження або травма дитини внаслідок неуважності няні, ви не тільки можете, але й повинні говорити суворо, але в жодному разі не доводити до гучного скандалу. Якщо це був одноразовий інцидент, не варто постійно про це нагадувати, адже всі ми люди.

У житті є місце позитивним і негативним моментам. Не очікуйте від няні безмежної любові до вашої дитини, але й не допускайте панібратства. Майже завжди можна знайти компроміс у будь-який ситуації. Головне — щоб дитина була здоровою, розумною та щасливою, а її оточували гарні люди.