Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

25 корисних звичок, що допоможуть стати врівноваженою матусею та розумною, доглянутою жінкою

Мабуть, багато хто погодяться, що в декретній відпустці багато жінок забувають про себе зовсім. Спочатку мама перетворюється на «ходячий корм», якщо годує груддю, потім — на «матусю-відмінницю», завдяки якій дитина відвідує всі розвивальні гуртки, пізніше — це «мати-вчитель», яка стежить за успіхами в школі та забуває про усе на світі. Цього категорично неможна робити, адже тоді просто забракне сил, залишаться лише гнів й роздратування на інших членів сім’ї. А «берегиня вогнища» потрібна всім веселою, здоровою й доглянутою. Як завжди залишатися «матусею-розумницею», спокійною жінкою та коханою дружиною?

1. Починайте день з посмішки та добрих думок: «Я бажаю всім щастя! Сьогодні найщасливіший день у моєму житті!» Кажіть так щодня, так і буде!

2. Робіть ранкову зарядку та займайтеся спортом хоча б по 2–4 години на тиждень. Це бадьорить, заряджає енергією та допомагає підтримувати гарну фізичну форму.

3. Почніть бігати ввечері або зранку. Ви отримаєте нові відчуття: приємна втомленість м’язів, легке запаморочення від свіжого повітря, а потім різкий заряд енергією, натхнення та поява гарного настрою. Це зрозуміє лише той, хто вже бігає.

4. Підтримуйте режим, щодня лягайте та прокидайтеся об одній і тій самій годині. Це дисциплінує та допомагає в іншому тримати порядок і позбавляє ліні (прибирання, готування їжі, прання, доглядання дітей тощо).

5. Спіть 8–9 годин на добу. Це дасть змогу прокидатися з ясним розумом.

6. Снідайте, обідайте та вечеряйте в певний час. У цілому це добре вплине на організмі.

7. Пийте на день не менше ніж 1,5 літра води, а перед сном — 1 склянку кефіру. Тоді ніколи не знадобляться жодні дієти.

8. Протирайте обличчя льодом з трав (ромашка, петрушка, чай, м’ята тощо). Не лише зекономите на косметичних засобах, але й виглядатимете краще.

9. Намагайтеся щодня куштувати фрукти, овочі, ягоди, менше їжте жирної та гострої їжі. Не переїдайте. Тоді уникнете проблем зі травленням.

10. Думайте лише про все добре та позитивне. Учені вже давно довели, що думки матеріальні, тому нічого накликати біду та забивати голову негативом.

11. Відмовтеся від нецензурних фраз, слів-паразитів і звички розповідати та слухати вульгарні анекдоти. Це все вбиває та гнітить жіночу душу, до того ж дітям потрібен гарний приклад, а не матуся, яка лається.

12. Виділяйте хоча б 30–60 хвилин на день для спілкування зі своїми батьками. Ваші діти також у майбутньому вас не забуватимуть.

13. Робіть добрі справи, без пафосу та не заради похвали. Додали в супермаркеті кілька гривень незнайомому хлопчикові на сік біля каси, нехай ніхто про це не дізнається, а хлопчик зрадіє.

14. Економте гроші. Це дасть змогу завжди почуватися впевнено та порадувати себе приємною відпусткою чи подарунком.

15. Спілкуйтеся в соціальних мережах не більше ніж 1 годину на день. Краще в реальному житті проводьте час з друзями та близькими.

16. Кажіть людям приємні, добрі слова та робіть компліменти. Ви навчитеся отримувати задоволення, роблячи приємне іншим.

17. Учить красиві вірші про життя та кохання. Це наповнює душу прекрасним й допомагає відволіктися від повсякденності.

18. Читайте класичну літературу. Хоча б по 10–15 сторінок на день. Це дасть змогу вам навчитися аналізувати події та правильно висловлювати свої думки.

19. Дізнавайтеся якусь нову інформацію щодня. Але не теленовини про вбивства, політику (це й так дізнаєтеся від сусідів чи колег), краще буде «познайомитися» з якимсь цікавим фактом про звичайні речі та події з науки чи психології. Про те, що зможе допомогти вам у житті.

20. Вивчайте 5–10 нових фраз чи слів з іноземної мови. Проводьте експерименти, дізнайтеся, як, наприклад буде усіма мовами: «Я тебе кохаю»? Цікаво, до того ж добре пам’ять розвиває.

21. Залишайтеся наодинці хоча б 1 годину (15–30 хвилин) на день. Скільки вдасться. Це допомагає відчути свої потаємні бажання, розслабитися та «навести порядок» у голові.

22. Прибирайте квартиру (будинок) і щодня викидайте непотрібний мотлох. Така звичка допоможе утримувати житло в чистоті та не накопичувати непотріб.

23. Відмовтеся від усіх поганих звичок. Це не лише куріння та вживання алкоголю, але й, наприклад, страшна звичка — обговорювати інших людей та їхні вчинки. Пам’ятаєте: не судіть, та не судимі будете.

24. Посміхайтеся частіше. Не забувайте, на вас дивляться не лише чужі люди, з вас беруть приклад діти. Вони також морщитимуть брови та сердитимуться. А якщо навпаки? Обов’язково спробуйте!

25. Радійте життю тут і зараз. Радісних і легких на підйом людей любить не лише суспільство, але й саме життя! Тому ніколи не відмовляйтеся покататися на гойдалці, навіть, якщо вам виповнилося 35. Милуйтеся небом, зірками, квітами та бруньками, що незабаром розквітнуть.

Це лише загальний приклад пунктів, здатних навчити матусю не забувати про себе, гарно виглядати та просто бути щасливою. Ви можете створити свій список звичок, але головне дотримувати його регулярно і тоді все буде добре!

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!