Експерти з розвитку емоційного інтелекту дітей Давіде Антоньяцца й Антонелла де Аміко розповіли, чому навіть негативні емоції шкідливо придушувати, та які хибні настанови дорослих провокують емоційні проблеми дітей:

  1.     «Сердитися, ображатися, сумувати — шкідливо». Емоції для психіки — наче біль для тіла. Ніхто з нас не прагне відчувати біль, але без неї неможливо: вона сигналізує про негаразд. Емоції, що ми називаємо «негативними», так само маркують певний негаразд. Тому не можна виховувати дитину під гаслом «Не ний, не реви, адже це ознака слабкості» (це стосується і хлопців, і дівчат!). Гнів, сум та інше потрібно проживати та аналізувати. Навчайте дитину промовляти емоції з раннього віку та «спускати пару» безпечним шляхом.
  2.     «Ти ще малий, от виростеш, тоді й поговоримо». Не варто боятися обговорювати з дитиною серйозні речі, слід тільки добирати для них правильні слова. Саме від вас дитина має дізнаватися (де ж ще?) про те, як реагувати на інваліда, на гнівні репліки інших людей, на несправедливість. У Швейцарії увагу вихованню емоцій приділяють з 1,5 років!
  3.     «Навчитися стримувати емоції корисно для майбутнього». Існує думка, що люди, які не демонструють своїх емоцій, ігнорують їх, досягають у житті більшого. Але ті, хто дотримують такої думки, іноді плутають придушення емоцій та навичку управляти їхнім зовнішнім проявом. Пам’ятайте, що успіх у спілкуванні, сімейному житті, роботі визначається саме емоційним комфортом. Придушення призводить до внутрішньої порожнечі, нервових розладів.

Люди досягають високого рівня самовладання через адекватну самооцінку, філософський погляд на речі та навички аутотренінгу, а зовсім не через відмову від емоцій.

  1.     «Потрібно за будь-яку ціну вберігати дитину від помилок та розчарувань». Розчарування у своїх учинках, сум через неправильні рішення, гнів від невдачі та подібні стани потрібно пережити в дитинстві. Надалі це вбереже дитину від значно серйозніших помилок.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: