Буквально через кілька секунд після крику на дитину батьки в душі відчувають. Стає дуже соромно за те, що вкотре не стрималися та насварили свого малюка.

Як не кричати на свою дитину? Що потрібно здійснити? Ось незвичні способи для заспокоєння батьків під час спалаху гніву.

1. Спробуйте сваритися пошепки. Так є можливість встигнути «випустити пар» і не налякати дитину своєю люттю. Це звісно важко, коли побачиш розірваний документ або розбитий дорогоцінний сувенір. Але хай там як, а головне — навчитися володіти собою у перші хвилини, а з часом зовсім припинити гнівно реагувати. Потім усвідомите, що не така вже й страшна втрата, а ви самі винні, що залишили це у доступному місці.

2. Спробуйте вигадати допоміжне «кодове» слово чи речення. Наприклад: «Вибух!» чи «Мама перетворюється, мама перетворюється на Мегеру!» Почувши це дитина відразу зрозуміє, що накоїла щось. А мама, поки це говоритиме, заспокоїться. Просто заздалегідь привчіть себе вимовляти щось подібне, а не кричати на дитину. Не відразу, але спрацює обов’язково.

3. Спробуйте вигукувати якісь незвичні звуки. Негативні емоції виникатимуть обов’язково, адже діти не ідеальні, а батьки тим паче. Тому слід просто навчитися їх трансформувати в щось інше (наприклад, у смішні дивні звуки). Деякі матусі пропонують ричати, або протяжно видавати голосні: а-а-а-а чи о-о-о-о. Інша мама замість лихослів’я, що часом хоче вигукнути, говорить завжди: «Пі-пі-пі-пі-пі!» Вона це вимовляє повільно, тому встигає «охолонути» від палкого гніву.

4. Спробуйте посварити іграшку. Смішно, але це дієве! Коли ви почнете казати якісь слова: «Що ж ти накоїв, ведмедику? Ти ж знаєш, що це небезпечно! Зараз хтось стоятиме в кутку за таку поведінку!» Дитина все прекрасно розумітиме, що провинився не ведмедик, а вона сама, може навіть щось відповісти та зізнатися: «Це не ведмедик, не свари його! Це я накоїв!»

5. Спробуйте поставити себе на місце дитини. Намагайтеся відчути те, що відчуває дитина в момент, коли вона нашкодила. Ось ви берете пакетики чаю та ріжете їх на шматки, щоб зробити пісок для своїх ляльок. Уся кімната, чи навіть квартира в чаїнках. І тут приходить мама та бачить таку картину. Страшно, настрій різко погіршився, а тут ще потрібно вислухати крики, може, навіть нашльопають. Навіщо?

Ці незвичні способи допоможуть батькам не кричати, а вчасно заспокоїтися.