Майже всі діти різного віку колись вимовляли «погані» слова. В одних цей момент минув непомітно і батькам не завдав жодних проблем. А інші лаятися не полишили навіть у дорослому житті. Аби з вашими дітьми не трапилося подібного, потрібно знати причини, чому вони використовують нецензурну лексику. Та що слід робити у таких ситуаціях?

   1. Діти лаються через надмірну цікавість. Навіть найменші у 2–3 роки почувши нове слово, швидко запам’ятовують та намагаються відтворити його. «А що ж мама скаже? А якщо в дитячому садочку спробувати таке сказати?» — розмірковує малюк. У підлітків цікавість зростає ще більше й хочеться використати свої «знання» на незнайомих.

   2. Діти лаються, бо хочуть зашкодити батькам. Аби розгнівати батьків, діти часто вдаються до лайливої лексики. Можуть навіть ображати тата чи маму. Або сперечатися з дорослими в школі для того, щоб викликали батьків і соромили за сина чи доньку. У таких випадках слід шукати проблеми в стосунках між батьками та дитиною. Потрібно налагодити зв’язок, а потім з’ясовувати причини лайки, але це буде не просто, можливо, навіть знадобиться підтримка фахівців.

   3. Діти лаються, бо обрали такий спосіб самоствердження. Герої ютуба та популярні кіноактори у відомих молодіжних стрічках використовують «брудні» слова, незвично одягаються і поводяться непристойно. Дитина намагаючись бути схожою на обраного героя, використовує лайливі слова, адже повністю скопіювати його поведінку не вдається, тому наслідує хоч щось. Варто зробити так, аби дитина брала приклад з реальних людей, які живуть поряд і відомі добрими ділами.

   4. Діти лаються, бо переживають стрес. Дуже часто накопичення внутрішніх негативних емоцій дає таку реакцію.  Дитина таким чином виплескує все, що накопичилося всередині, хоча привід може не стосуватися основної проблеми. Діти можуть зірватися будь-де в транспорті на перехожих, на товаришів і батьків. Слід серйозно поговорити з дитиною та допомогти їй розв’язати внутрішні проблеми.   

   5. Діти лаються, бо мають живий приклад поряд. Мати або батько використовують постійно лаються. Не слід дивуватися, що малюка повторює. Припиніть лаятися, стежте в першу чергу за собою, адже ви подаєте приклад своїм дітям.

Це основні причини, через які діти лаються!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: