Мама, яка працює, — це не завжди щаслива жінка! А матуся, яка виконує свою роботу вдома за комп’ютером, — це взагалі «суцільна проблема» для всієї сім’ї. Адже чоловікові здається, що жінка дарма витрачає час в інтернеті, навіть сцени ревнощів влаштовує. А діти не можуть зрозуміти, що мама вдома, ось вона, але з нею неможна погратися. Про хатні справи, годі й говорити, така матуся, зазвичай, ніколи нічого не встигає. Що робити, аби всі були задоволені? Для початку слід відповісти на питання, чи повинна жінка працювати взагалі та чому все ж таки вона йде на роботу?

Чому жінка з маленькими дітьми йде працювати?

Зазвичай на це питання конкретної відповіді немає, адже у кожній сім’ї свої правила та цінності, різні проблеми й матеріальне становище. Існує такий вислів: «Східні жінки займаються будинком і сім’єю, але не працюють. На Заході жінки займаються кар’єрою, але нічого не роблять удома. І лише слов’янські жінки встигають усе відразу і скрізь!» Мабуть, від цього у жінки, яка пішла працювати, виникають дисгармонії внутрішнього світу в середині її родини.

Жінки сьогодні, здебільшого, переважають над чоловіками у своєму прагненні заробити гроші, досягти кар’єрного зросту. А більшість сучасних чоловіків навпаки припинили вважати своїм обов’язком забезпечення сім’ї. Тому жінка, у якої 1–2 чи більше дітей, працює не завжди за своїм внутрішнім бажанням, а через те, що їй просто необхідні гроші для нормального існування. Також багато матусь самотужки виховують дітей, знаходяться у скрутних обставинах. Причин, чому жінки працюють, є безліч. Є і психологічна — коли в повноцінній сім’ї дружина, сидячи вдома, починає відчувати, що деградує, тому нервує та зривається на всіх членів сім’ї. У той же час, коли жінка йде працювати, внутрішніх переживань і зривів стає ще більше. Це трапляється, якщо вона бере на себе роботу, виконати яку бракує сил — моральних чи фізичних. Як же знайти золоту середину жінці, яка почала працювати та відчувати гармонію в усьому?

Як мамочці встигати займатися хатніми справами та роботою?

     1. Вибрати зручний варіант роботи. Якщо ви вирішили, що потрібно працювати, а діти ще маленькі, звісно, краще обрати варіант праці вдома, або хоча б з меншою зайнятістю на робочому місці (півдня). Але перед цим ретельно все обміркуйте, можливо, потрібно змінити професію, спочатку піти на якісь курси. Сьогодні безліч вакансій, що дають змогу працювати жінці вдома.

     2. Підготувати всіх членів сім’ї. Чоловік, діти, бабусі — всі повинні розуміти вас та не заперечувати. Адже, якщо рідні будуть проти, продуктивної праці не вийде. Вони відмовлятимуться допомагати вам з дітьми та принагідно обов’язково дорікатимуть: «Ми ж тобі казали, що ти не впораєшся! Краще сиди з дітьми!» Переконайте своїх близьких, що вам це потрібно не лише заради грошей, а для свого самовираження та розвитку. Обов’язково розкажіть про свою роботу дітям, вони мають звикнути до того, що у мами з’явилися нові зобов’язання.

     3. Налаштувати себе внутрішньо. Можна використовувати якісь психологічні практики, медитації, молитви, афірмації — тане в пригоді все, аби ви просто заспокоїлися та про все ретельно подумали. Адже дуже часто трапляється, коли матуся починає працювати, то взагалі забуває, що перш за все вона мати та жінка. Бачить лише можливість заробітку і поповнення свого гаманця. Її не хвилює навіть те, що немає часу витрачати зароблені кошти.

     4. Оцінити адекватно свої можливості. Класичний приклад, коли витріщивши очі матуся-працівниця мчить на роботу і працює кілька змін поспіль. А потім починає вдома прибирати, вислуховуючи від рідних, яка вона погана господиня. У результаті — жінка має низьку самооцінку та комплекси, невдачі на робочому місці, діти починають хворіти, начальство потребує збільшити продуктивність, а чоловік, утомившись самостійно готувати собі їжу, ставить ультиматум: «Або ти не працюєш, або я від тебе йду!» Тому не варто заганяти себе в кут і переоцінювати свої сили, потрібно поступово братися до роботи, адекватно оцінити свої здібності й навички. Усіх грошей не заробиш!

     5. Прийняти ситуацію, у якій ви знаходитеся. Майже всі матусі, які починають працювати, мають комплекс відмінниці, адже хочуть устигати все усюди. Але потрібно зрозуміти, що неможливо бути відразу ідеальною дружиною, мамою та співробітником. У певний час свого життя ситуації змінюються і жінка повинна бути лише матір’ю, віддаватися сповна своїй дитині. Інші свої ролі вона виконуватиме не так вдало, адже, наприклад, лежить у пологовому будинку. Ну як вона там може проявити себе дружиною та працівником? І мудрий чоловік це розуміє. Отже, усьому свій час, слід лише прийняти ситуацію.

Якщо жінка не встигає займатися хатніми справами, необхідно попросити допомоги рідних, найняти няню чи домогосподиню. Залучати дітей до домашніх прибирань. Навчитися готувати легкі смачні страви. А головне — правильно все розподілити та розпланувати. Завжди мати чіткий план, діяти за ним й аналізувати себе. Самовдосконалюйтеся, любі матусі!