Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 різновидів дитини-жертви. Дізнайтеся, чи ваша дитина не належить до якогось із них

Дуже часто трапляється, коли в сім’ї дитина починає виконувати роль жертви. Вона постійно скаржиться, що в школі її ображають однокласники, на вулиці друзі не беруть до себе в компанію гратися і навіть удома дитина-жертва постійно невдоволена: то братові купили іграшку краще ніж їй, то мама накричала, як на неї, ні за що, то батько невдало пожартував. Так дитина-жертва стає якоюсь мірою проблемною, починає роздратовувати не лише вчителів, товаришів, але й рідних. Адже спокійно витримати постійне скиглення здатні не всі. Отже, що робити, якщо ваша дитина є ображеним вигнанцем? Чому діти стають жертвами?

     1. Обділена жертва. Дитина обрала шлях жертви, тому що батьки занадто мало приділяють їй уваги. Хлопець чи дівчинка не відчувають удома потрібної підтримки, батьки байдуже ставляться до неї та її досягнень. Тільки-но дитину образили, ударили, мати з батьком, улаштовують допит, поспішають з’ясовувати стосунки з кривдником. Малюк звикає та приймає подібний сценарій, поповнюючи брак батьківської любові.

     2. Улюблена жертва. Батьки буквально душать дитину своєю гіперопікою. Через це з неї можуть глузувати діти, називати образливими словами: «Матусин синочок, знову батькам біжиш скаржитися?» тощо.

     3. Егоїстична жертва. Такою дитина може стати у старших класах, адже через свою гордість та самолюбство хлопець чи дівчина вперто нічого не приймає окрім своїх думок та ідей. Від такого підлітка, швидше за все, відвернуться інші діти. І тоді егоїст починає скаржитися всім, що він один, з ним ніхто не хоче мати справу.

    4. «Побита» жертва. Дитина, яка відчуває гніт у сім’ї з боку батьків. Її виховують у спартанських умовах. Не витримуючи такого ставлення, малюк почувається пригніченим та нещасним, дозволяє себе ображати.

    5. «Дзеркальна» жертва. Це позиція дитини, яка переймає поведінку матері, або батька, звиклих скаржитися на життя: «Мені знову зменшили заробітну плату!», «Життя моє найгірше!», «На роботі мене назвали нікчемою!» тощо. Малюк, почувши таке, починає віддзеркалювати поведінку батьків, стаючи жертвою.

Аби ваша дитина не стала жертвою, використовуйте гармонійні методи виховання і все буде гаразд!

 

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!