Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Діти та інтернет. Як навчити дітей правильно користуватися всесвітньою мережею?

У наш час на людей у повсякденному житті значно впливає інтернет. Майже всі користуються ним практично постійно. Дітям уже в молодших класах дають завдання, що необхідно знайти в інтернеті, учителі часто спілкуються з дітьми в соціальних сітях.

Віртуальне спілкування зараз нарівні з реальним. Але для ще незміцнілої психіки дитини інтернет може нашкодити та призвести до небажаних наслідків. Щоб такого не сталося, батькам необхідно пильнувати та привчати дітей правильно користуватися інтернетом. А як було раніше?

Значна перевага — без інтернету!

Озирнемося на років 10–15 назад. Як молоді хлопці та дівчата проводили час? Що діти робили без комп’ютерів і планшетів? Щоліта багатьох дітей шкільного віку батьки відправляли до бабусь в села, практично не все літо. У такому селі, зазвичай, убло 2–3 канали на телевізорі та жодних інтернет-ігор і віртуального спілкування. Що робили діти? Правильно — гралися у різні ігри, допомагали бабусі — працювали. Проводили багато часу на вулиці, дізнавалися про природні явища та знайомилися з тваринами. Вони грали з друзями, бігали, стрибали, поверталися додому брудними та задоволеними. І так щодня впродовж літа.

124

Що ж зараз? Сьогодні дітей, а тим паче підлітків, зазвичай складно мусити піти з дому, навіть на вулиці вони сидять, дивлячись в екран телефону або планшета. Соціальні мережі, ігри, відео, фото, віртуальне спілкування, лайки, репости, інше — ось що оточує сучасних дітей і підлітків — нереальний світ! Їм зазвичай не цікаво гратися просто так на вулиці, їх важко змусити допомогти навіть батькам. Наразі діти в 7–10 років уже реєструються в соціальних мережах та інстаграмі, викладають селфі, мають доступ до забороненого матеріалу в мережі інтернет.

Негативний вплив інтернету на дітей

А якими діти стають агресивними, якщо їм заборонити або не дозволити «посидіти в інтернеті». Грубість, хамство, плач, істерики. Дедалі частіше батьки мають справу саме з такою реакцією їхньої дитини, якщо забороняють користуватися інтернетом. Адже це лише початок, а що буде далі? Інтернет не припиняє свій розвиток. Але небезпека в тому, що глобальна соціальна мережа не має якоїсь визначеної моралі. В інтернеті є абсолютно все. І воно затягує дітей, як безодня в морі. Віртуальна залежність — це поширене явище серед підлітків і навіть дітей.

Особливу небезпеку становлять такі сайти:

  • фінансові піраміди та мережевий маркетинг;
  • недитячі інтернет-магазини та сайти з непристойними фото, картинками, анекдотами  та сексуальними розповідями;
  • порносайти, казино, віртуальні ігрові автомати;
  • соціальні мережі — спілкування з незнайомими людьми, шахрайство;
  • сайти різноманітних сект та неформальних угрупувань.

Найбільш загрозливі для дітей сайти з останніх двох пунктів. Адже спілкування з незнайомцями може призвести до потрапляння у пастку шахраїв, маніяків і педофілів. Близько 30 % дітей щорічно зазнають домагання педофілів через соціальну мережу.  Деякі дівчата закохуються у віртуальний образ, та з легкістю можуть прийти на зустріч із незнайомцем, не порадившись з батьками. Хлопці, намагаючись заробити таким чином, стають жертвами фінансового шахрайства або потрапляють під вплив замаскованих педофілів. Підлітки також можуть займатися віртуальним сексом через інтернет, що гірше викладати своє відео та фото оголеного тіла за обіцяну їм суму.

А потрапляння дітей на сайти різноманітних сект та неформальних угрупувань узагалі може коштувати життя дитині! Це страшно, але факт!н Наприклад, існує безліч відкритих сайтів для самогубців, на них є навіть інструкції щодо позбавляння себе життя, тематичні вірші та способи піти з життя назавжди. Потенційні самогубці описують причини, чому хочуть піти з життя, угруповуються та навіть скоюють групові самогубства. Незрозуміло, хто і навіщо веде ці сайти, але батьки повинні бути попередженими та проінформованими, щоб застерегти своїх дітей від негативного впливу інтернету.

Як зробити так, щоб користування інтернетом приносило дітям лише користь?

Окрім негативного впливу інтернету на дітей, звісно є багато переваг глобальної мережі. За допомогою інтернету зараз з’явився доступ  до багато цікавої та корисної інформації. Є можливість навчатися дистанційно, спілкуватися з рідними, які живуть, наприклад, за океаном, читати та пізнавати світ й ознайомлюватися з історичними пам’ятками.

Отже, зовсім заборонити користуватися дітям інтернетом зараз просто неможливо. Але контролювати та дозувати користування мережею батьки мають змогу. Як зробити так, щоб дитині інтернет приносив лише користь?

  • Починайте знайомити з інтернетом дітей з 6–7 років, але не за допомогою ігор та соціальних мереж, а пояснення, що тут можливо дізнатися будь-яку інформацію, що цікавить малюка. Наразі існує голосовий пошук, то дитина сама в змозі почуту відповідь на запитання, наприклад: «Що таке зябра?» чи «Де живе крокодил?»
  • Розкажіть дитині про інтернет-гроші, про те, що існує безліч фінансових схем шахраїв і практично не має «халявного» заробітку, як усюди обіцяють. Розкажіть про реальні способи заробітку в інтернеті (наприклад, копірайтинг, продаж робіт ручної роботи та б/у речей через інтернет)
  • Поясніть, що в інтернеті дуже багато шахраїв, сайтів з неприпустимою інформацією для дітей. Це небезпечно для життя! Не можна спілкуватися з незнайомцями, надсилати їм свої фотографії, гроші та ділитися особистою інформацією (телефон, адреса, ПІП), адже це може призвести до біди.
  • Контролюйте доступ малюка до інтернету. Перевіряйте, на які сайти заходить дитина, якою інформацією цікавиться (це можна робити непомітно, поставивши спеціальну програму, що блокує доступ до «недитячих» сайтів і фіксує усі кроки в інтернеті). Також цікавтеся, які пости дитина викладає в соціальних мережах. Інколи аналіз інтернет-сторінки може свідчити про психологічні проблеми дитини. Своєчасно їх помітьте, щоб не було запізно.

Якщо батьки завжди стежитимуть за вподобаннями дітей в інтернеті, частіше розмовлятимуть зі своїми дітьми, щоб вони не розповідали про свої особисті проблеми з незнайомцями в соціальних мережах, багатьох проблем можна буде уникнути.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!