Підготовка до свята

До вечірки «Мої улюблені книжки» додаємо особливі штрихи до оформлення квартири. Штрихи ці повинні бути пов’язані з дитячою літературою. Роздруковуємо з інтернету або фотографуємо самі обкладинки відомих дитячих книжок. Потім робимо із цих роздруківок або фотографій гірлянду, яку вішаємо в тому приміщенні, де відбуватиметься літературна вікторина. Улаштовуємо літературну виставку, на якій представлено різні експонати, пов’язані з відомими творами й персонажами дитячої літератури. Біля кожного експоната нашої виставки поміщаємо етикетку з написом, що пояснює певний експонат.

Можливі експонати літературної виставки

– Окуляри й плащ Гаррі Поттера.

– Цибулини різних розмірів у кошику. На кожній цибулинці намальовано мордочку. Підписуємо поруч на етикетці всі імена цибульного сімейства за книгою Дж. Родарі «Чіполліно»: Чіполліно, Чіпполуче, Чіполлетто та ін.

– Два різних гольфи (або панчохи), один з них — дірявий. На етикетці пишемо: «Панчохи однієї маленької дівчинки на ім’я Пеппі Довгапанчоха».

– Три банки варення. На етикетці напис: «Улюблені ласощі Карлсона, який живе на даху». – Сковорода й рукавички. На етикетці напис: «Особисті речі з квартири «человека рассеяного с улицы Бассейной».

– Самовар. Етикетка поруч: «Покупка Мухи-Цокотухи в найближчому супермаркеті».

– Мочалка й мило. Етикетка: «Улюблені предмети гігієни Мийдодіра, що він зазвичай дарує дітям».

– Порожній горщик (або банка) з-під меду, на стінках якого видно солодкі залишки. На дні — повітряна кулька, що луснула. Етикетка з написом: «Подарунок Вінні-Пуху від П’яточка на день народження».

– Собака (м’яка іграшка). Етикетка: «Песик Тотошка, який належить дівчинці Дженні, яка вирушила на пошуки чарівника Гудвіна зі Смарагдового міста».

– Краватка зеленого кольору й жовтогаряча сорочка. Етикетка: «Одяг з гардероба Незнайка».

– Банка з фарбою й пензлик зверху. Етикетка: «Предмети, за допомогою яких Том Сойер фарбував паркан».

– Фанерний ящик від посилки. Напис на етикетці: «Ящик від посилки, яку приніс листоноша Пєчкін до Простоквашина й не хотів віддавати Дядькові Федорові».

– Дитяча шапочка червоного кольору, а поруч — пиріжки на тарілочці. Етикетка: «Головний убір Червоної Шапочки й пиріжки, які вона несла своїй бабусі».

– Парасолька з етикеткою: «Чарівна парасолька Меррі Поппінс».

Різних експонатів на вашій літературній виставці може бути будь-яка кількість. Придумуйте й продумуйте їх заздалегідь разом з дитиною, до якої завітають гості — відвідувачі вашої літературної виставки. Експонати можна розташувати в одній кімнаті. А можна розкласти їх у різних приміщеннях. Можна підготувати оглядову екскурсію літературною виставкою. Продумайте й запишіть текст такої екскурсії. Нехай ваша дитина буде екскурсоводом. Прорепетируйте з нею хід екскурсії кілька разів до свята.

Хід свята

Кожен гість приходить на дитяче свято зі своєю улюбленою книжкою, яку наприкінці свята забере із собою. По черзі діти розповідають про свою улюблену книжку (це завдання їм задали заздалегідь і обговорили з їхніми батьками). Коли діти зачитали уривки зі своїх улюблених книжок або розповіли про книжки, дорослий організатор вечірки може зачитатуривки з книги К. Чуковського «Від двох до п’яти» з кумедними висловлюваннями дітей різного віку. Можна доповнити цю частину дитячого свята, попросивши батьків дітей заздалегідь підготувати короткі цікаві розповіді про те, як говорили їхні діти у своєму ранньому дитинстві.

Маленькі гості можуть доповнити свої розповіді показом гостям ілюстрацій з улюбленої книжки. Можна завітати на це свято з елементами костюма свого улюбленого персонажа й, надягши їх на себе, розповісти всім гостям, який чудовий, а може, кумедний або незграбний був улюблений герой. Кожен гість на свій вибір може відтворити аудіозапис уривка зі своєї улюбленої книги й навіть переглянути разом з усіма уривок мультфільму, знятого за цією книгою. Можна влаштувати літературну вікторину. Дорослий зачитує короткі епізоди з відомих дитячих книжок, а діти відгадують їх назви.

Або дорослий описує певного персонажа, а діти називають, що це за персонаж. Або всі гості переглядають маленький фрагмент із мультика або художнього фільму, поставленого за якоюсь певною дитячою книгою, а потім відповідають на різні питання: хто автор книги, які ще в ній є персонажі, чим закінчується книга тощо. Питання можуть бути різними й нескладними.

Найскладнішими є завдання з постановкою сценок з улюблених дитячих книг. Вони потребують попередньої підготовки й репетицій. До речі, можна дізнатися, як ваші маленькі гості грають певні сценки з дитячих книг, а потім переглянути фрагмент мультфільму або художнього фільму за цією книгою з цією сценою.

Удалої творчості й гарного настрою!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: