Аплікація чудово розвиває уяву, кмітливість та моторику. Сьогодні ми зібрали для вас поради, що допоможуть захопити дитину цією чарівною справою!

Зовсім маленькій дитині (2–3 роки) буде простіше, якщо ви намастите папір клеєм і дасте дрібні кружечки конфетті, які вона насипатиме або наклеюватиме по одному на аркуш. До речі, замість паперових конфетті можна скористатися крупами.

Старша дитина із задоволенням конструюватиме малюнки із простих геометричних форм — кружечків, квадратиків, прямокутників, трикутників (не забудьте назвати ці форми!).

І нарешті, вищий пілотаж — дитина сама вирізує форми і наклеює їх на папір. Деякі діти вчаться працювати з ножицями дуже рано, але більшість опановує це мистецтво в 4–5 років. Ножиці повинні бути гострими (інакше вони м’ятимуть папір), але із закругленими кінцями. Зверніть увагу дитини на те, що ножиці ріжуть не кінчиками, а в тій точці, де сходяться леза. Існують ножиці з двома парами кілець, щоб мати могла спочатку контролювати рухи дитини. Якщо вам такі не траплялися, візьміть просто ножиці з великими кільцями і просуньте свої пальці позаду пальців дитини. Обов’язково навчіть дитину правильно носити ножиці (леза тримати в кулаку, кінчики спрямовані вниз, кільця вгору) і правильно передавати їх (кільцями уперед).

Не забувайте, що для того щоб вирізати симетричну фігуру, зручно скласти папір навпіл, якщо ви хочете вирізувати цілу низку фігур (наприклад, ряд будинків) — складіть його гармошкою, а якщо вирізуєте сніжинку — куточком.

А ось іще декілька ідей для нестандартних аплікацій:

  •        Складіть папір «дрібною гармошкою» і зробіть із неї пелюстки квіток, крила метелика, вуха слона тощо. Аплікація відразу стане об’ємною!
  •        Спробуйте вирізувати картинки зі старих листівок або клаптиків тканини.
  •        Покладіть на папір чашку та обведіть по обідку. Виріжте з паперу кружок. Наклейте його на картон. А зараз придумайте, хто це. Колобок? Футбольний м’ячик? Пінгвін? Курча? Овечка? Рибка? Ненажера Робін-Боббін? Інопланетянин? Наклейте очі, рот, ніс, вуха, капелюшок, волосся (можна виготовити їх не тільки з паперу, але і з ниток, і з пластиліну).
  •        Робіть аплікації на паперових тарілках.
  •        У магазинах матеріалів для творчості іноді продають дерев’яні нерозфарбовані яйця. Їх можна не тільки розфарбовувати, але й обклеювати папером, перетворюючи на кумедних людей.
  •        Виріжте з паперу чотири ромби і склейте їх гранями один з одним так, щоб утворився ліхтарик. Прикріпіть до його кута нитку, тоді він обертатиметься. Також можна виготовити об’ємні кульки, грибки, ялиночки тощо.