Оптиміст дитина чи песиміст — найкраще можна виявити це в підлітковому віці. Частіше в дітей переважає сумний настрій, що часто непокоїть батьків, адже наслідки іноді є сумними. Тому дуже важливо закласти в дитині оптимістичне бачення світу.

Схильність до оптимізму чи песимізму формується ще в ранньому дитинстві можна сказати на підсвідомому рівні. Це відбувається завдяки двом механізмам – навчанню й наслідуванню. Щодо наслідування, то тут усе зрозуміло — діти завжди відчувають наш стан. Якщо батьки перебувають у постійній депресії, то навряд чи їхні діти сприйматимуть усе довкола з надією на краще. Тому в першу чергу виховуйте оптимістами себе.

Кризи — неминучі. Це перше, з чого варто почати розмову з підлітком, життя якого просто сповнене надуманих і справжніх криз. Навчіть дитину сприймати ситуацію такою, як вона є, поясніть, що все минає і колись настане світла смуга. Розкажіть, що в різних ситуаціях завжди є вихід: можливо, доведеться облишити проблему, іншим разом покластися на власні знання і досвід, а можна попрохати про допомогу інших.

Звертайте увагу на стиль розмови. Ви не замислюєтеся, але фрази «ти завжди не… (знаєш, помічаєш, робиш)», «ти ніколи…», «сто разів уже повторювала…» формують у дитини песимістичне світобачення. Замініть ці слова на такі: «тричі повторювала і більше не буду», «ти поставив мене в незручне становище», «в тебе все вийшло!», «спробуємо разом вирішити або виправити помилку».

Живіть теперішнім днем! Часто ми зациклюємося на минулому або майбутньому, забуваючи про теперішнє. Те саме можна сказати й про підлітків, які часто живуть у своєму світі, сповненому ілюзій. Навчіть дитину зосереджуватися на всьому, що відбувається саме зараз, але стежте, щоб це було лише хороше. Навіть у будь-якій неприємній ситуації завжди можна знайти переваги. Шукайте їх разом із дитиною.

Мрійте разом. Живіть сьогоденням, але мріяти ніхто не забороняв. Робіть це разом із дитиною. Можна ввечері перед сном обговорити плани, знайти нові рішення, якщо є якісь питання.

Демонструйте свою любов. Батьківська ласка й ніжність — найприємніші почуття. Людина, яка знає, що її люблять, легше долатиме труднощі. Тому підтримуйте свого підлітка, не соромтеся частіше говорити, що любите його. Оптимізм — це риса по-справжньому щасливої людини. Виховавши дитину оптимістом, ви навчите її отримувати задоволення від життя і з легкістю переживати негаразди.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: