Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Про що не варто постійно запитувати дитину

Нудні, одноманітні запитання дорослих призводять до того, що дитина припиняє на них реагувати, відповідає коротко та неохоче. Якщо ви прагнете, щоб дитина довіряла вам свої справжні почуття і таємниці, читайте, про що слід припинити запитувати щоденно!

1. «Тебе сьогодні ніхто не ображав?»

Таке питання передбачає, що середовище дитсадка чи школи є ворожим. Дитина починає акцентуватися на ворожих намірах чи діях, а дошкільники можуть і навмисне почати провокувати однолітків, щоб потім удома «було що розповісти».

Краще поцікавтеся, з ким сьогодні грала дитина, і в які ігри.

2. «Що ти їв сьогодні?»

Це питання лідирує серед батьків, діти яких відвідують дитсадок. Малюк розгублюється від такого напруженого інтересу саме до цієї теми, не найцікавішої, на його думку, і починає відчувати провину через недоїдену котлету чи безпідставну гордість від силоміць з’їденого обіду.

3. «Що ти сьогодні отримав?»

Запитання про оцінки — найпоширеніше серед батьків учнів. Але це питання мимоволі викривляє цінності, бо дитина має ходити до школи не за оцінкою, а за знаннями. Крім того, вона вчить не тільки науки. Це справжнісінька «школа життя», де учень, крім оцінок, отримує досвід спілкування, синці, посмішки, емоції. У дорослому віці ми пригадуємо перш за все не те, як читали підручник з математики чи писали диктант, а з ким товаришували, як тікали з фізкультури чи закохувалися.

Тож краще дізнатися, що сьогодні сталося цікавого. Якщо ви все ж хочете звузити запитання до знань, поцікавтеся: «Що нового сьогодні вивчали?»

4. «Як успіхи?»

Запитання підступне: не кожен день видається успішним, і дитина мимоволі почувається винною, якщо не досягла нічого особливого. Не дивно, що вона дратується.

Оскільки дитина повинна мати можливість ділитися з вами не тільки перемогами, але й невдачами, труднощами, розчаруваннями, доцільніше поцікавитися, які події за цей день їй найбільш запам’яталися.

5. Запитання, що необхідно ставити частіше

Дуже корисне запитання, що варто спробувати: «А якщо ти міг би прожити цей день наново, що б ти змінив?». У такий спосіб ви можете отримати більше інформації про дитину, а також навчите її аналізувати власні помилки та підбивати підсумки.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!