Кожна дитина особлива. Ділити дітей на розумних відмінників та на галасливих розбишак-двієчників  — це кліше минулого сторіччя. Чому першокласник швидко втрачає інтерес до навчання? Чому дитина відчуває стрес та не хоче йти до школи? Чому виникають проблеми у спілкуванні та дратівливість? Відповідь на все одна: школа вже давно не адаптується під потреби нового покоління дітей.

Цьогоріч 1-го вересня усі першокласники перетнуть поріг Нової української школі (далі — НУШ). І це буде не лише крок до старту нової освітньої системи, але величезний стрибок наших дітей у майбутнє, де кожен із них умітиме адаптуватися до тих вимог і реалій, що пануватимуть через 12–20 років. Це буде вже зовсім інший світ, що ми не можемо навіть передбачити, тому головне завдання освіти і виховання: підготувати до цього дітей.

Що це означає і що із цим робити?

Детиноцентризм — ось основна ідея Нової української школи! Відтепер у центрі всього навчання стоятиме дитина. Мета вчителя: створити найкраще освітнє середовище для кожного із школярів, мотивувати їх до навчання, бажання досліджувати і пізнавати навколишній світ. Математика та українська мова нікуди не подінуться, лише суттєво зміниться спосіб їхного викладання.

Найважливіші вміння учнів НУШ:

  • критичне мислення (школярі зможуть розумно підходити до пошуку джерел нової інформації, СМІ та медіа-ресурсів, а також зможуть побудувати власну думку та вмітимуть відстоювати її, поважаючи точку зору іншої людини);
  • розуміння закономірностей процесів і явищ (дитина більше не повинна напам’ять вивчати правила та формули, що вона не розуміє; лише свідоме сприйняття та можливість використовувати здобуті знання у житті);
  • творче мислення (учні вмітимуть самостійно розв’язувати питання та знаходити шляхи подолання складних ситуацій);
  • ефективно спілкуватися (дітей навчатимуть правил комунікації та взаємодії  як між собою, так і з дорослими та оточуючими);
  • вдумливо читати (головне — не швидкість, з якою учень читає, а розуміння змісту та вміння визначати головне).

Це лише невелика кількість тих навичок, якими володітиме школяр НУШ. Зміни торкнулися і вчителів…

Новий учитель Нової української школи

Учитель НУШ не лише передаватиме дітям знання, але й сприятиме формуванню власної самооцінки та розвитку навичок необхідних для життя: бути відповідальним, уміти слухати та мати почуття безпеки. Педагог має виявляти здібності та схильності кожного вихованця, аби досягти гармонійного та цілеспрямованого розвитку.

Активною буде й участь батьків у освітньому зростанні дитини:

  • постійний діалог з учителем;
  • організація додаткової комунікації через соціальні мережі;
  • допомога у проведенні позакласних та позашкільних заходів.  

Завдяки спільним зусиллям дитина відчуватиме свою значущість для важливих для неї дорослих, отже, зростатиме її самоповага та відчуття підтримки. Розкриття та розвиток здібностей, можливостей та талантів кожної дитини можливі лише завдяки основі партнерства між учителем, дитиною та батьками. Це цілеспрямована місія НУШ.

Висновок один: не варто боятися змін! Упевнене крокування до успішного майбутнього — ось мета шляху, яким поведе наших дітей Нова українська школа!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: