Чекати так нудно! Особливо важко невгамовним дітям: вони починають нити, бешкетувати, щоб хоч якось розважитися. Давати їм гаджет з мультиком — не найкраще рішення, бо це псує зір та пригнічує власну ініціативність. Пропонуємо п’ять найкращих батьківських знахідок, що допоможуть скоротити очікування!

Візуалізуйте час

Дітям дошкільного віку бракує абстрактного мислення та досвіду, тому вони не уявляють, що таке 15 хвилин, 45 хвилин, 3 години тощо. Тому варто прив’язувати строки до явищ, що можна побачити: наприклад, під час чищення зубів поставити пісковий годинник на три хвилини. А мама повернеться з роботи додому, коли сонце спуститься вниз та сховається за домівками.

Пояснювати пересування стрілок на годиннику — добре, але можна зробити яскравіше! Придбайте годинник з білим диском та розфарбуйте кожну годину у свій колір. Наприклад, сектор між п’ятою та шостою годиною зафарбований синім — це час виконувати домашнє завдання. А від сьомої до восьмої диск зафарбований у оранжевий — це час ігор та розваг.

Навчіть дитину грати саму

Фантазія — це безцінний дар, тому навчіть дитину ним користуватися! Тоді вона буде здатна зайняти себе сама будь-де та без дорогих іграшок. Однієї простої ляльки вже достатньо для ігор у доньки-матері, а для пошуку скарбів чи вигадування казок не потрібно взагалі нічого, крім уяви.

Гра, що рятує у громадських місцях

Дитині набридло чекати на автобус чи ходити крамницями? Зіграйте з нею у таку гру: двоє учасників загадують по бажанню, а потім домовляються, за якою ознакою шукати предмети навколо (колір, перша літера у назві, форма). Хто перший знайде 20 (чи скільки загадаєте) предметів з такою ознакою, у того першим бажання втілиться у життя. Правила можна ускладнювати залежно від місця та від віку дитини.

Просте правило, щоб не перебивати дорослих

Домовтеся з дитиною так: коли ви розмовляєте з кимось, а їй потрібно щось сказати, вона підходить та кладе свою руку поверх вашої. А коли ви у відповідь кладете свою руку поверх дитячої — це знак, що ви помітили прохання та приділите їй увагу якнайшвидше.

Коли слід чекати на віддалену подію

Дітям дуже важко дочекатися якоїсь знаменної, але віддаленої у часі події, зокрема дня народження чи Нового року. Зробити очікування приємним допоможе адвент-календар! У ньому на кожен день до святкової дати вигадані творчі завдання, або закріплені мішечки з маленькими презентами, згортки із солодощами. Будьте певні, що кожен з цих варіантів календаря сподобається дітям!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: