Набратися терпіння. Голодом морити не потрібно, а ось спробувати різні способи годування можна. Наприклад, змагання. Домовтеся з дитиною, що саме сьогодні у вас в сім’ї починається змагання: хто швидше з’їсть кашу. Покладіть їжу всім у тарілки і починайте відлік часу. Якщо вам вдасться захопити дитину, значить, перший крок вже зроблено.

Придумайте таку гру: сьогодні ви годуєте дочку, а завтра вона годує вас. Потім введіть нову умову: ви її годуєте супом, зате другу страву вона з’їдає сама. Хай за цю самостійність буде якийсь приз. Урочисто вручите його маляті, якщо все вдасться, навіть якщо з’їла вона їжу не повністю. Загалом, придумуйте різні прийоми і хитрощі, тому що якщо станете діяти напряму, то, окрім негативної реакції, нічого не одержите. Дитина може упертися і взагалі перестати їсти.

У дитячий садок дитину в такій ситуації можна сміливо віддавати. Можливо дитину там навчать їсти. Адже коли всі з апетитом їдять, такі лінивці частенько теж беруться за ложку. Отже, в дитячий садок хай дочка йде, але вдома ви повинні теж стимулювати її самостійність за столом.