Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як правильно готувати їжу для найменших?

Зазвичай усі починають вводити перший прикорм з овочів або кисломолочних продуктів чи кашок. Потім поступово настає черга різноманітних пюре, супчиків та суфле. Існує безліч рецептів їх приготування, та мало хто звертає увагу на те, як саме готувати ці страви. Кишківник дитини ще не достатньо сформований, а тому дуже важливо готувати корисну їжу, зберігаючи всі необхідні вітаміни, не зашкодивши здоров’ю малюка.

Отже, усі страви слід готувати невеличкими порціями зі свіжих і якісних продуктів. Це стосується приготування їжі взагалі. Сумніваюся, що гарна господиня готуватиме щось із зіпсованих продуктів. Натомість на матеріал посуду, у якому готують їжу, не всі звертають увагу. Може, для дорослого це не так важливо, та дитину краще не привчати з самого малку вживати пари неякісної пластмаси чи алюмінію. Посуд для дитячого харчування має бути керамічним, емальованим, а якщо з пластику, то лише з харчового.

Є такі страви, що готувати необхідно безпосередньо перед їх вживанням. Це різноманітні овочеві та фруктові соки й пюре. Їх дитина повинна з’їсти одразу, оскільки під час тривалого зберігання вони втрачають свої корисні властивості, до того ж у них швидко розвиваються мікроби.

Що стосується молока, то в наш час багато хто з жінок відмовляється його давати дітям до року. Це правильно, якщо дитина на грудному вигодовуванні. Якщо ж на штучному, то можна замінити суміш на молоко. Його обов’язково  слід кип’ятити, але не більше ніж 1–2 хвилин. Це саме той час, за який знешкодяться всі мікроби, але корисні речовини не встигнуть зруйнуватися.

Існує думка, що овочі та фрукти слід вимочити у воді перед приготуванням, щоб зменшити в них кількість нітратів. Скажіть чесно, чи завжди ви так робите, готуючи їжу? Візьміть це правило собі за звичку і дотримуйте його обов’язково перед приготуванням їжі для малюка. Слід вимочувати овочі від 1 до 3 годин, а картоплю —– близько 8 годин. Нітратів міститься більше в коренеплодах і накопичуються вони зазвичай у верхівці та під шкіркою, тому зрізуйте ці частини. Лише в картоплі та яблуках нітрати концентруються всередині. При виборі овочів і фруктів нехай вас не приваблює їхній розмір та глянцевий блиск. Значно корисніше вживати овочі маленького розміру, у них нітратів менше.

Щодо масла та олії, то було б добре, якби кашку чи супчик ви заправляли оливковою олією, але якщо у вашій сім’ї її не вживають, то пам’ятайте про вміст холестерину у вершковому маслі, вживайте його обережно.

Вам, можливо, не зручно готувати щоразу їжу, тому якщо ви готуєте про запас, подбайте, щоб цей запас був ужитий упродовж доби. Зовсім не обов’язково привчати до цього всю родину, якщо ви звикли їсти борщ три дні, але для дитини, поки в неї не сформований ще шлунково-кишковий тракт, усе ж таки намагайтеся готувати лише свіжу і корисну їжу.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!