Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Які цінності ми передаємо дітям, з’ясовуючи стосунки у їхній присутності?

«Не виносити сміття з хати!» — давня приказка, але вона актуальна і сьогодні. Сваритися у присутності інших — це не найкраще рішення, а гірше лише те, коли батьки роблять це у присутності дітей. Як можна сформувати у них норми поведінки, норми взаємодії у родині, коли мамо з татом самі не можуть між собою домовитись? Родина — це колосальна праця. А що бачимо ми?

Батьків старшокласника викликали до директора. Причина: випускний клас, двійки, багато пропусків, атестувати складно. Батьки прийшли разом, але… вони розлучені. Тож вони «ділять» дитину між собою у прямому сенсі цих слів. Навіть стоячи перед дверима кабінету директора, вони смикали сина то в один бік, то в інший. Його зволікання та прохання батьки просто ігнорували. Вони були зосереджені на з’ясуванні особистих стосунків: куди тут звертати увагу на дитину? Неправильне виховання є результатом їхніх постійних розбіжностей. Адже мама і тато на очах у своєї дитини звинувачують одне одного в усіх проблемах.

Таких прикладів насправді безліч. Ми може стати свідками таких сцен ледь не щодня. Ні, ідеальна родина — це не та, де ніколи немає сварок. Їх просто не уникнути, якщо обидва дорослих є особистостями. Але наскільки правильно ми вчиняємо, з’ясовуючи стосунки у присутності дітей?

Родина — це міцний тил. Дім — це таке особливе місце, де тобі затишно, тебе розуміють, пробачають та люблять. Але ми власноруч руйнуємо цей «свій», більше нікому не належний світ, а страждають від цього наші діти.

Скільки разів ви говорили своїй дитині, що її батько сильний, розумний, най-найкращий?

А скільки разів вона чула схвальні слова на адресу мами, що вона вродлива, ніжна, кохана?

Адже — це все і є родина. Саме в такій родині ми зможемо передати дитині найкращі цінності, сформувати у неї норми взаємодії у родині.

Які цінності у вашої родини? Можливо, щосуботи ви збираєтесь і всі разом їдете гуляти у парк/на річку/на природу. А можливо, у неділю ви збираєтесь поснідати всією великою родиною, з бабусями і дідусями, п’єте запашний чай зі смаколиками та розповідаєте смішні історії… Такі моменти дуже важливі для кожного з нас.

Створивши родину, ми взяли на себе певні зобов’язання. Наша відповідальність зросла, коли стали батьками. Зараз, поруч із вами зростає нова особистість, яка уважно спостерігає за вами, копіює і вбирає найкраще, що у вас є…

P.S. Якщо у вас досі немає родинних традицій, радимо зазирнути у «Книгу зустрічей нашої родини». Там на вас чекає багато цікавих ідей для спільного дозвілля всією родиною.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!