Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Виховання самостійності у дітей різного віку

Практичні поради батькам, як допомогти дитині бути самостійною.

 1. Не виконуйте за дитину те, що вона вже вміє робити сама. Так, ви можете одягнути її швидше та нагодувати, не забруднивши нової кофтинки, але так ви заважатимете розвитку її самостійності.
 2. Допомагайте лише тоді, коли дитина сама про це попросить. Не втручайтесь, якщо у малюка щось не виходить, але він не просить вас допомогти. Але будьте уважними, зупиняйте дитину, якщо їй загрожує небезпека. І обов’язково пояснюйте свої дії.
 3. Заохочуйте самостійність дитини. Якщо у неї щось не виходить, не кричіть: «Відійди!», «Не чіпай!», «Дай я сама!». Дозвольте дитині спробувати самій. Те, що нам здається простим, дитині коштує чималих зусиль.

 

 1. Дозволяйте дитині робити самостійний вибір: одяг, продукти у супермаркеті, ігри. Але лагідно допомагайте їй. Пояснюйте, коли щось не потрібно. Допомагайте одягатися за погодою.
 2. Привчіть дитину, що у родині у неї є певні обов’язки. Закріпіть за малюком те, що він може виконати за віком: годувати тварин, допомагати накривати на стіл, витирати пил тощо.
 3. Не захищайте дитину від проблем. Вона має усвідомлювати наслідки своїх дії, або бездіяльності.
 4. Навчіть знаходити собі заняття самостійно, без допомоги дорослих.
 5. Не опікуйте занадто дитину! Дайте їй можливість розвиватися та ставати самостійною. Підтримуйте її та дозволяйте вчитися робити все без вашої допомоги.

 

 1. Складіть список речей, що вас турбують чи дратують у поведінці підлітка.
 2. Розділіть пункти на дві групи: те, що має наслідки для дитини, і те, що певним чином впливає на вас (погані відмітки — відповідальність дитини, не ваша, але якщо через це викликають до школи батьків, то це вже стосується і вас).
 3. Працюйте саме з тими пунктами, що впливають на вас. Бо це прогалини у вмінні дитини бути самостійною. Підтримайте її та дозвольте відповідати за свої дії та правильно розв’язувати проблеми своїми силами.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!