Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

4mamas Безкоштовні поради

Безкоштовні поради

  • Фільтр
  • Сортування

Вибрати за віком дитини

За сферами розвитку

Скинути

4 ситуації, які ставлять під загрозу дитячу відповідальність та самостійність

01.04.2021

Інколи батьки вважають, що трирічні малюки ними маніпулюють, улаштовуючи чергову істерику. І якщо у цьому віці дитина просто не здатна на такі дії, то у віці 7–8 років вона це робить усвідомлюючи свою мету. Які звички дитини свідчать про те, що її самостійність під загрозою? Розгляньмо далі.

Детальніше

Що не повинна робити дитина?

30.03.2021

Дитина не повинна завжди все вам розповідати.

Довірливі стосунки — це коли дитина може підійти до вас за порадою, за допомогою, за відповіддю. Це велике досягнення! Але не змушуйте її бути відвертою. Не вимагайте. Якщо ваші стосунки налагоджені, вона сама вам усе розповість за бажанням.

Детальніше

Що заважає дитині стати дорослою та самостійною?

29.03.2021

Будь-які рішення батьки ухвалюють лише з благими намірами. Але існують форми виховання, що сприяють зниженню дитячої спроможності стати самостійними. Розгляньмо їх далі.

Детальніше

Чи насправді потрібно бути другом своїй дитині?

27.03.2021

«Я хотіла бути другом своїй дитині, але чим дорослішою вона стає, тим менше дотримує меж дозволенного!» — це слова матусі, яка звернулася по допомогу до психолога. Що тут не так? Багато батьків називають себе «найкращими друзями своєї дитини». Але насправді — це не дієва форма стосунків із дитиною.

Детальніше

Хороші батьки — ідеальні батьки?

23.03.2021

У всіх нас закладається певне уявлення про батьківство ще до появи першого малюка. Ми малюємо подумки ідеальну для себе картинку. А потім усе виявляється зовсім не так. Відчуваєш розчарування у собі, провину.

Детальніше

Поради від Людмили Петрановської: як сформувати межі дозволенного дитини

19.03.2021

Людмила Петрановська, психологиня та педагогиня, у своїй лекції розповіла, як правильно сформувати межі дитини, як навчити її поважати їх та не вдаватися до конфронтації.

Детальніше

Невроз у дитини — емоційна реакція на мікроклімат у родині

17.03.2021

Родина — це маленька держава, кожна частинка якої відчуває навіть мікроколивання. Діти можуть не бачити й не чути про певні негаразди чи складнощі, проте завдяки гострій сенсорній системі вони все відчувають. Реакція на збудник може бути різною. Кожна з них сигналізує батькам: «Х’юстон, потрібно щось робити».

Детальніше

Знецінені емоції — нещасливі діти

13.03.2021

Найчастіші ситуації, з якими на практиці стикаються психологи, — знецінені відчуття. Коли хтось говорить, що йому погано/страшно/боляче, а у відповідь чує насмішку, що то ще «квіточки», та й узагалі, то він перебільшує. У дитинстві це відбувається просто, наче саме собою зрозуміле. Дитина однаково ще не усвідомлює, що для неї добре, що погане. Так і дорослішає, з думками, що всі її емоції — надумані, неважливі, непотрібні.

Детальніше

Які харчові звички формують у дитини «ложечки за маму»?

12.03.2021

Найстрашніший сон бабусі — голодний онук. Чомусь не лише старше покоління, але й молоді батьки непокоються через кількість їжі, яку вживає дитина. Щоб бодай якось нагодувати (можливо, вже й не голодну дитину) дорослі часто вдаються до маніпуляцій, залякувань, які врешті-решт у майбутньому відлунюють зовсім нездоровими харчовими звичками.

Детальніше

7 причин, чому у дитини з’являється агресія

11.03.2021

Усі батьки час від часу стикаються з дитячими істериками. Але коли такий стан переростає у справжню агресію, стає вже зовсім непереливки. Дитина може битися, кусатися, обзиватися, сваритися і зовсім не йти на компроміс. Здається, що ви зайшли у глухий кут виховання…

Детальніше


Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!