Чому так важливо займатися з дитиною 6–7 років фінансовим розвитком? Початок шкільного життя — це перші кроки дитини до справжньої самостійності. Фінансова самостійність — це невід’ємна складова цілого. Дитина має вміти порахувати: скільки грошей їй заплатити у їдальні (якщо вона забажає щось купити); чи правильно їй дали решту; скільки слід відкладати щодня, аби накопичити з кишенькових грошей на ролики?

Ми підготували добірку корисних і простих фінансових ігор, що крок за кроком навчать дитину перших навичок використання грошей.

Гра «Розмін»

Мета: навчити лічити гроші.
Матеріали: монети і купюри різних номіналів.

Дайте дитині 2–3 десятки дрібних монет. А собі залиште кілька банкнот різного номіналу. Це гра-змагання. Дитина повинна якомога швидше розміняти викладену вами банкноту дрібними грошима.

Гра «Квест»

Мета: показати принципи фінансового планування і розумних покупок; пояснити походження вартості товару й основи фінансової безпеки.

Організуйте для дитини квест під час відвідування великого магазину. Запропонуйте зібрати товар на зазначену тему на загальну раніше обговорену суму (наприклад, продукти для приготування салату чи набір для прибирання квартири). Заздалегідь покажіть: де розташовані цінники, як визначити термін придатності товару, як визначити обсяг товару.

Практика «Бюджет хатньої тварини»

Мета: навчити лічити гроші; показати принципи фінансового планування.

Разом складіть список статей витрат на тварину (корм, посуд, чищення та догляд, лікування, одяг чи аксесуари та ін.). Разом знайдіть розцінки в зоомагазині або в інтернет-магазині. Порахуйте щомісячну витрату корму, частоту відвідувань ветеринара тощо. Обчисліть суму витрат на тварину.

Більше цікавих вправ для розвитку фінансової грамотності дитини шукайте у книгах від видавництва 4Mamas!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: