Аплікації з ниточок

Аплікації з ниточок

Ниткогpaфия — це викладання за допомогою шнурка або товстої нитки контурних зображень різних предметів, тобто «малювання» за допомогою нитки.

Метод ниткографії дає змогу розв’язувати відразу кілька дидактичних завдань:

  • удосконалювати зорове сприйняття дітей;
  • розвивати зорово-моторну координацію;
  • формувати плавність, ритмічність і точність рухів;
  • готувати руку дитини до письма.

«Малюнки», виконані товстою ниткою або шнуром, відрізняються м’якістю отриманих форм, є об’ємними й «живими» порівняно зі звичайним контурним зображенням. Крім того заняття з податливою, м’якою і пухнатою ниткою заспокоюють дітей і розвивають у них інтерес до декоративно-прикладного мистецтва.

Як «чарівну нитку» можна використовувати товсту вовняну нитку. Потрібно пам’ятати: чим молодша дитина, тим товстіша має бути нитка. Дітям 3 років можна дати шнурок завтовшки 4–5 мм. Важливо, щоб він легко скручувався і не був слизьким (не синтетика). Нитка (шнурок) завдовжки має бути 25–30 мм.

Основою для зображення ниткою є будь-яка шорсткувата поверхня. Наприклад, стане в пригоді аркуш оксамитового паперу або фланелева тканина, натягнута на цупку основу. Також можна використовувати однотонний ковролін. Розміри такої основи (екрана) для ниткографії — 20 × 20 см.