Барвистий експеримент 

Барвистий експеримент 

Експеримент займе якийсь час, але повірте, очікування того варте! Кольорова вода перетікає з однієї склянки в іншу по паперовій смужці, а кольори змішуються. 

Знадобляться:

  • 5 склянок води (можна спростити експеримент і використовувати 3 склянки);
  • харчові барвники;
  • паперові рушники.

Хід експерименту

1. Заповніть водою першу, третю й п’яту склянки, додайте в них харчові барвники: синій, червоний, жовтий (один колір — в одну склянку).

2. Ретельно перемішайте воду, щоб барвники розчинилися.

3. Відріжте або відірвіть широку смужку від паперового рушника. Зігніть смугу вздовж. Знадобляться 4 такі смуги, якщо ви берете 5 склянок, і 2 смуги, якщо — 3 склянки.

4. Покладіть паперові смуги між склянками, так щоб одна частина смужки була занурена в наповнену склянку, а інша — в порожню.

5. Через деякий час порожні склянки наповняться водою, що перетече в іншу склянку через паперовий рушник. Ви можете спостерігати, що в склянках 2 і 4 з’явився новий колір (від змішання кольорів у склянках 1 + 3 і 3 + 5).

Чому наповнилися порожні склянки? Вода з повної склянки рухається нагору через паперовий рушник у порожню склянку. Цей процес називають законом сполучених посудин. Вода продовжуватиме рухатися, поки кожна зі склянок не набере рівної кількості води.