Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Барвистий експеримент 

Експеримент займе якийсь час, але повірте, очікування того варте! Кольорова вода перетікає з однієї склянки в іншу по паперовій смужці, а кольори змішуються. 

Знадобляться:

  • 5 склянок води (можна спростити експеримент і використовувати 3 склянки);
  • харчові барвники;
  • паперові рушники.

Хід експерименту

1. Заповніть водою першу, третю й п’яту склянки, додайте в них харчові барвники: синій, червоний, жовтий (один колір — в одну склянку).

2. Ретельно перемішайте воду, щоб барвники розчинилися.

3. Відріжте або відірвіть широку смужку від паперового рушника. Зігніть смугу вздовж. Знадобляться 4 такі смуги, якщо ви берете 5 склянок, і 2 смуги, якщо — 3 склянки.

4. Покладіть паперові смуги між склянками, так щоб одна частина смужки була занурена в наповнену склянку, а інша — в порожню.

5. Через деякий час порожні склянки наповняться водою, що перетече в іншу склянку через паперовий рушник. Ви можете спостерігати, що в склянках 2 і 4 з’явився новий колір (від змішання кольорів у склянках 1 + 3 і 3 + 5).

Чому наповнилися порожні склянки? Вода з повної склянки рухається нагору через паперовий рушник у порожню склянку. Цей процес називають законом сполучених посудин. Вода продовжуватиме рухатися, поки кожна зі склянок не набере рівної кількості води.

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!