Звукооператор

Звукооператор

Для цієї гри необхідний звуковий супровід, і тут не обійтися без спеціальних пристосувань. Дитина із задоволенням шукатиме предмети, що можуть стати джерелом різних характерних звуків. Для цього стануть у пригоді деко і металева ложка, лижні черевики і дошка, чисті консервні банки, наповнені сухим горохом, каструлька з кришкою, свисток тощо.

Крім того, приготуйте магнітофон і порожню касету. Тепер ви готові до того, щоб створити радіовиставу (послухайте, як урочисто звучить ваш голос): «Увага! В ефірі радіоспектакль!»

Розкажіть казку про добро і зло. Вона може починатися так:

«Одного разу ми блукали лісом і несподівано почули чиїсь кроки. (Засуньте руки в черевики, а потім важко та повільно перебирайте ними по дошці.) Спочатку кроки були тихими, але поступово ставали дедалі голоснішими. (Ви знаєте, як це зробити.) Я обернувся і побачив величезного ведмедя. Я завмер від страху, і тут грянув грім. (Ударте кілька разів ложкою по листу.) Я глянув на небо, з якого посипалися великі краплі дощу (потрясіть консервною банкою із сухим горохом), а ведмідь розкрив свою парасольку і пішов геть. Дощик скінчився, і я зрозумів, що час вибиратися з лісу…»

Отже, у вас з’явилася ідея. Тепер розіграйте казку до кінця разом, створюючи звукові ефекти. Потім скажіть дитині, що настав час записати спектакль на магнітофон, а вона стане звукооператором. Ви розповідатимете казку, а малюк створюватиме звукові ефекти. Увімкніть магнітофон і беріться до справи. За вечерею або перед сном прослухайте аудіозапис разом з іншими членами сім’ї. Коли дитина підросте, вона зможе пограти в цю гру разом зі своїми друзями.