Дитячі психологи радять не говорити деяких фраз, щоб не травмувати малюка, неважливо скільки йому років, адже він уже все розуміє, навіть за інтонацією.

  1. У тебе нічого не виходить, отже, зроблю я замість тебе!

Психологи стверджують, що ця фраза травмує малюка й заздалегідь програмує на невдачу. Він почувається дурним і неспритним, у майбутньому боятиметься виявляти ініціативу, уважаючи, що мама знову кричатиме.

  1. Візьми, тільки заспокойся!

Деяким батькам складно витримати багатогодинне тужливе «ну будь ласка, ну дай». Але, погодившись дати малюкові те, що він просить, батьки, самі того не бажаючи, дають зрозуміти: ниттям і угодами можна досягти всього, і мамину відмову не варто сприймати всерйоз.

  1. Ще раз таке побачу — я тебе покараю!

Як свідчить практика, далі погроз справа не доходить. Ані мама, ані тато не покарають, а дитина буде тільки налякана. Подібна фраза в дітей викликає лише образу й здивування. Не лякайте свого малюка. Дитина має точно знати, чого варто очікувати в певному випадку. А раптові зриви батьків марні.

  1. Я сказав(а) негайно припини!

Не варто так різко говорити з малюком! Це ж ваша дитина! Якщо ви розсердилися, краще перепросити. Дитина ображається, почуваючись абсолютно безправною. І замість того, щоб припинити, починає протестувати плачучи і капризуючи, а підлітки мовчки йдуть і замикаються в собі. Ця фраза не допоможе досягнути бажаного.

  1. Ти повинен розуміти, що…

У багатьох дітей виникає захисна реакція на цю фразу та її продовження. Малюк не розуміє моралей і, не слухаючи вас, звертає увагу на щось інше. Дитина погано сприймає ці слова, коли схвильована, засмучена або розсерджена. Пам’ятайте, що вона також людина, у якої виникла якась «проблема», і в цей момент вона стурбована нею, не сприймає ваші правильні міркування.

  1. Хлопчики (дівчатка) так не поводяться!

Постійно повторюючи це, батьки прищеплюють дитині певні стереотипи. Подорослішавши, хлопчик сприйматиме власну емоційність як щось неварте, а дівчинка комплексуватиме з приводу «нежіночої» професії або недостатньо прибраної квартири.

  1. Не засмучуйся через дурницю!

Можливо, для малюка це не дурниця! Згадайте себе в дитинстві! Так, дитина може засмутитися, що їй не дали машинку або будинок з кубиків розсипався. Адже в її маленькому світі саме машинка й будиночок — найважливіше! Демонструючи зневагу до проблем дитини, ви ризикуєте втратити її довіру й надалі не дізнатися про інші, важливіші проблеми свого малюка.

  1. Побережи моє здоров’я!

Досить часто деякі мами говорять це малюкам. Але зрозумійте: рано або пізно все це не сприйматиметься всерйоз, як у казці про пастуха й вовків. І на дійсно погане самопочуття мами дитина за звичкою може не звернути уваги. Вона вважатиме, що мама скаржиться, аби тільки вона припинила галасувати, стрибати, грати тощо.

  1. Ні, це ми не купимо — грошей бракує (дорого)!

Важко пояснити малюкові, чому не варто купувати все підряд. На думку малюка, якщо в мами або тата з’являться гроші, то можна купити в магазині все! Дитина саме так розуміє цю фразу. Чи не краще сказати, мами й тата: «така іграшка в тебе уже є», «багато шоколаду шкодить». Так, пояснювати завжди важко! Але дитина має розуміти, чому батьки їй відмовляють.

  1. У всіх діти як діти, а ти…(кара Господня, нечупара, тюхтій тощо)!

Не варто подібні ярлики «вішати» на дітей! Це знижують самооцінку, і дитина дійсно починає їм відповідати.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: