Успішні бізнесмени та науковці зазначають, що бути успішною людиною не так просто. Поза сумнівом, що майже всі батьки бажають бачити своїх дітей саме такими — незалежними та забезпеченими. Усі успішні люди не відразу стали такими, багато з них здолали свій нелегкий шлях. Дитині потрібно пояснити це, а також навчити навичок, без яких неможливо стати справжньою успішною людиною.

1. Цінувати час (свій та інших). Успішні люди знають, що інколи гроші не так важливі, як час. Тому потрібно не гаяти даремно хвилини свого життя та цінувати час інших людей.

2. Любити та поважати людей. Без любові неможливо працювати успішно та чогось досягти. Усе навколо пов’язано з людьми. Тому чоловіків й жінок потрібно якщо не любити, принаймні хоча б поважати.

3. Знати та бути готовим до обману та зради. Дитина повинна бути проінформована, що в світі, на жаль, існують непорядні люди, шахраї та люди, які обманюють. Про це варто знати, можливо, навіть дати дитині відчути самій. Але також слід запевнити, що від цього дитини не має ненавидіти інших людей та недовіряти усьому світу.

4. Любити працювати. Відразу не можливо стати успішним, тому все що робитимеш на шляху, потрібно любити та не цуратися будь-якої роботи. Адже все, що трапляється нам в житті, — це великий особистий досвід.

5. Любити читати. Розвиватися всебічно завжди корисно, а для цього потрібно любити читати. У людини, яка багато читає, дуже розвинутий розум та багата фантазія, від чого виникає безліч ідей. А як відомо, до успіху ведуть, загалом, нові креативні ідеї та вміння їх утілити в життя. Донесіть це до дітей, навчаючи їх читати.

6. Любити пізнавати нову інформацію. Успішні люди відкриті до усього нового, охоче збагачують свої знання. Тому дитині потрібно пояснити, що вивчати та пізнавати світ необхідно з любов’ю, а не змушувати себе.  

7. Не боятися бути не таким, як усі. Цю навичку мають не всі люди, зазвичай більшість переймаються, якої думки про них будуть інші, тому це часом їх гальмує, позбавляючи змоги розвиватися. Поясніть, що вирізнятися поміж інших — це не завжди погано, кожна людина унікальна. Інколи саме ця індивідуальність допомагає стати успішною людиною.

8. Уміти спілкуватися з людьми. Комунікативні навички ще ні для кого не були зайвими. Уміння спілкуватися допомагає знайти однодумців і налагоджувати потрібні зв’язки. Тому не варто соромити дитину за балакучість та постійні питання, що вона часто любить ставити. Просто навчіть сина чи доньку правильно спілкуватися з людьми.

9. Бути добрим та щедрим. Успішні люди ніколи не ставлять собі за мету мати багато грошей. Вони добре знають принцип: чим більше віддаєш, тим більше повертається. Тому ніколи не шкодують грошей на благодійність та добре ставляться до всіх людей, незалежно від їхнього статусу. Дітям необхідно про це розповідати.

10. Цінувати те, що маєш та бути вдячним за це. Здавалося б така проста навичка — цінувати все та дякувати життю, Усесвіту, Богу та батькам. Насправді це важко зробити навіть дорослим, тому слід з дитинства до цього привчати дітей. Спочатку можна з дитиною просто повторювати: «Я ціную все, що маю, та вдячний(на) за це!»

Вони просто роблять те, що люблять найбільше. Завдяки креативності, знанням їм удається досягти значних результатів. Поясніть дитині, що не всім у житті бути видатними математиками та бізнесменами, художники, музиканти чи спортсмени також бувають успішними. Головне — не гнатися за багатством та владою, а просто жити та любити всіх та все.