Сьогодні вже неможливо уявити своє життя без кредитної карти. Існують спеціальні карти для дітей, багато батьків відкривають грошові рахунки на дітей, або надають їм можливість користуватися особистою кредиткою. Тому рано чи пізно кожній дитині доведеться мати справу з банкоматом сам на сам. Щоб «залізний будинок», де живуть гроші, не налякав вашу дитину, ці правила стануть вам у пригоді.

Що може зробити дитина самостійно через банкомат?

 отримати готівку;

поповнити грошовий рахунок картки з іншого рахунку;

переглянути інформацію на карті;

змінити ПІН-код картки;

поповнити рахунок на мобільний телефон;

зробити пожертвування;

Правила користування кредиткою та банкоматом для дітей

1. Поясніть дитині, що до кредитної картки необхідно ставитися дуже серйозно. Поясніть, що пластикова карта разом із ПІН-кодом є ключем до банківського рахунку, тому потрібно забезпечити їх безпеку. Особливо біля банкомата, коли поряд багато людей.

2. Запишіть дитині в телефон або в блокнот номер кредитки, телефон банку, банкомату та контакт-центр, нехай дитина завжди має цю інформацію при собі, а за потреби самостійно зателефонує туди.

3. Навчіть дитину поводитися з карткою так само, як і з готівковими грошима — не залишайте її без нагляду.

4. Поясніть дитині, що віддавати карту третім особам ніколи не можна, хіба що працівникові банку в касі.

5. Донесіть дитині, що ніколи неможна нікому повідомляти свій ПІН-код.

6. Завчіть із дитиною напам’ять ПІН-код картки та ніде його не записуйте.

7. Навчіть дитину дотримувати елементарних правил зберігання картки — берегти її від теплового електромагнітного або механічного впливу, зберігати її в спеціальному чохлі.

8. Навчіть дитину усіх необхідних фінансових операцій з банкоматом. Поступово ознайомлюйте з кожною новою навичкою, спочатку дитині достатньо буде навчитися простої операції зняття грошей.

9. Розкажіть дитині, що слід робити, коли банкомат «з’їв» картку, або вона загубилася. Зателефонувати за певним номером та обов’язково заблокувати її, аби стороння людина не змогла зняти кошти з картки.

10. Попередьте дитину про шахраїв, які можуть у різні способи обманути, викрасти гроші. Тому слід бути дуже обережним біля банкомата, а також не реагувати, коли незнайомець, відрекомендувавшись працівником банку, телефонує та пропонує переказати кудись кошти з картки, обіцяє, що сума збільшиться або просить допомоги. Про це слід повідомити батькам і працівникам банку.

З цими правилами дітям краще адаптуватися в світі банківських операцій, знаючи їх, вони швидко навчаться працювати з банкоматом.