Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

10 порад батькам дітей із сильним характером

Якщо в дитини сильний і вольовий характер, важливо знати, що вона не завжди погоджуватиметься з вашою думкою. Це не обов’язково погано. Але змусити її змінитися буде вкрай складно — виховання може перетворитися на боротьбу за владу. Найважливіше, щоб дитина відчувала, що ви її розумієте.

Як поводитися з такою дитиною? Намагайтеся максимально проявляти емпатію й пропонувати кілька варіантів на вибір. Якщо вона відмовляється лягати спати, запропонуйте почитати казку на ніч або нагадайте, що в її кімнаті на неї чекає улюблена плюшева іграшка.

Спробуйте створити такий сценарій, у якому виграють усі. Намагаючись у чомусь переконати дитину, ретельно добирайте аргументи — така дитина чекає від вас чесності. У будь-якій суперечці намагайтеся проявляти розуміння. Поясніть, чому не можна кривдити молодшого брата або сестру — їм дуже неприємно.

Дисципліна — важлива складова виховання, але не менш важливо вміти порозумітися з дітьми.

З появою дітей життя кардинально змінюється. Цілком припустимо пояснити це дитині. Головне — чітко дати зрозуміти, що ви її дуже любите й опікуєтеся про неї.

Пропонуємо вашій увазі 10 порад, до яких варто дослухатися батькам дітей із сильним характером.

  1. Завжди пам’ятайте про вік малюка. Чим молодша дитина, тим більше вона залежить від вас і менше здатна робити або розуміти щось самостійно.
  2. Ураховуйте, яке місце посідає дитина серед братів і сестер. Старші діти в родині зазвичай полюбляють командувати, а молодші здебільшого є безтурботними. Цей шаблон дійсно дуже поширений. І це не випадково — батьки зазвичай вимогливіші до старших дітей.
  3. Для неї важлива чесність і справедливість. Якщо дитина із сильним характером помічає несправедливе ставлення, то починає захищатися. Потрібно знайти взаєморозуміння. Якщо вона вже здатна зрозуміти, поясніть, чому вам необхідно було вчинити саме так.
  4. Вона прагне відчувати свою незалежність. Такі діти не люблять, коли їм нагадують почистити зуби. Якщо вона незадоволена такими порадами, натомість запропонуйте їй список необхідних дій (наприклад: щоранку ми чистимо зуби, снідаємо, одягаємося тощо).
  5. Їй потрібно, щоб ви зважали на її думку. Насправді їй важливо, як ви до неї ставитеся. Вона прагне, щоб ви були нею задоволені. Приділяйте час, щоб вислухати дитину й додати їй упевненості.
  6. Їй важливо, щоб її поважали. Якщо дитина відчуває вашу повагу, у неї не виникне потреби сваритися й сперечатися. Дуже часто діти із сильним характером сперечаються з батьками саме тому, що прагнуть поваги.
  7. Їй потрібна впорядкованість. Коли дитина твердо знає, чого ви від неї очікуєте в конкретній ситуації, їй легше контролювати власну поведінку.
  8. Їй важливо знати, що її слово теж важливе в родині. Це допомагає дитині відчувати вашу повагу. Не варто просто говорити, що вам не подобаються її ідеї — спробуйте реалізувати їх на практиці. Байдуже, що вони не ідеальні! Натомість дитина буде просто щаслива.
  9. Дайте їй можливість учитися на власному досвіді. Більшість дітей із сильним характером прагнуть учитися на власному досвіді. Тому, коли ви наказуєте їм триматися подалі від гарячої плити, вони, навпаки, можуть наблизитися до неї. Коли не ідеться про небезпеку для життя й здоров’я, дайте дитині можливість зробити те, що вона хоче.
  10. Усе добре. Усе відбувається так, як має бути. Постійно боротися з батьками природньо для дитини із сильним характером. У свою чергу, ви повинні навчити її не тільки володіти собою, але й усвідомлювати свої емоції.

Гарний батько — той, який припускається помилок і визнає їх. Головне —намагатися все виправити. Так ви покажете дитині, що помилятися нормально. А це один із найважливіших уроків, що ви можете їй дати.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!