Вкрай важливо ще з дитинства навчити малюка усвідомлювати, що будь-яку розпочату справу потрібно доводити до кінця.

Для того, щоб навчити дитину закінчувати розпочате, можна скористатися простими, але ефективними порадами та рекомендаціями.

  1.      Виключіть фактор перевтоми. Якщо дитина занадто стомлюється у дитсадку, або перенавантажена у школі, вона фізично не здатна щось дороблювати. Унормуйте її навантаження.
  2.      Упевніться, що ви завершуєте справи. Чи схильні ви часто залишати почате? Перед тим, як виховувати дитину, розберіться із власною силою волі.
  3.      Зважайте на бажання дитини. Коли у дитини є справжній талант, але виникли труднощі у навчанні, обговоріть з нею шляхи подолання; спробуйте домовитися, щоб дитина завершила хоча б проміжний етап (наприклад, довчилася півріччя у музичній школі). Але якщо вона вперто не хоче чи нудьгує, змушення марне.
  4.      Обговоріть із дитиною план дій.
  5.      Продовжуйте справу на «ще трішки». Дитина швидко занудьгувала і прагне втекти гратися? Вигадайте проміжний етап, до якого слід попрацювати лише хвилинку-дві (наприклад, у розмальовці дофарбувати фігуру головного героя, а решту — після відпочинку).
  6.      Не дороблюйте за дитиною. Інакше вона почуватиметься невдахою. Звісно, це не означає, що потрібно сказати «сам розбирайся» та зникнути. Золота середина — перебувати поряд, допомагати дитині аналізувати справу, обговорювати способи подолання перешкод.
  7.      Подекуди будьте не тільки порадником, але й компаньйоном. Наприклад, складайте конструктор разом «на рівних». Доводячи справу до кінця вдвох, ви привчаєте дитину до цієї норми. Чудовий варіант — парні ігри з чітким фіналом на зразок шахів.
  8.      Винагороджуйте. Перш за все це усне схвалення, або дрібні сюрпризи, адекватні масштабу справи.
  9.      Поясніть, що невдалі спроби — це нормально. Зазвичай дитина (та й дорослий) облишає справу тоді, коли не може зробити все правильно. Але неможливо навчатися без помилок! Навчайте дитину не боятися їх, а міркувати: чому так сталося? Як можна уникнути?
  10.                       Доберіть героїчні приклади. У дитини є улюблений герой чи героїня мультфільму, а у підлітка кумир зі світу кіно чи спорту? Надихайте брати приклад з улюбленця у наполегливості!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: