Хочете провести досліди з малюком? Ми підготували декілька ідей, які точно його вразять!

1. Саморобний телефон

саморобний телефон

Візьміть 2 пластикових стаканчика. Зробіть з пластиліну товстий корж розміром трохи більше дна і поставте на нього стаканчик.  Гострим ножем зробіть у денці отвір. Те ж саме виконайте з другим стаканчиком. Простягніть один кінець нитки (її довжина повинна бути близько 5-ти метрів ) крізь отвір у денці і зав’яжіть вузлик. Повторіть досвід з другим стаканчиком . Вуаля, телефон готовий! Щоб він працював, потрібно натягнути нитку і не торкатися інших предметів (у тому числі, пальців). Приклавши стаканчик до вуха, малюк зможе почути, що ви говорите на іншому кінці дроту, навіть якщо ви будете шепотіти або розмовляти з різних кімнат. Стаканчики виконують у цьому досвіді роль мікрофона і динаміка, а нитка служить телефонним дротом. Звук вашого голосу проходить по натягнутій нитці у вигляді поздовжніх звукових хвиль.

2. Чарівне авокадо

Как-вырастить-авокадо

Увіткніть в м’ясисту частину авокадо 4 шпажки і помістіть цю майже інопланетну конструкцію над прозорою ємністю з водою – палички будуть служити плоду опорою, щоб він тримався наполовину над водою. Поставте ємність в затишне містечко , кожен день підливайте воду і спостерігайте за тим , що буде відбуватися. Через деякий час з нижньої частини плоду прямо у воду почнуть рости стебла .

3. Незвичайні квіти

незвичайні квіти

Купуйте букетик гвоздик білого кольору. Кожну помістіть в прозору вазочку, попередньо зробивши на стеблі зріз. Після цього додайте в кожну вазочку харчовий барвник різного кольору – наберіться терпіння і зовсім скоро білі квіти забарвляться в незвичайні відтінки.

4. Кольорові бульбашки

бульбашки

Для цього досвіду нам знадобиться пластикова пляшка. Наповніть її водою і соняшниковою олією у рівному співвідношенні, при цьому третину пляшки залиште порожньою. Додайте трохи харчового барвника і щільно закрийте кришку. Дитина із здивуванням помітить, що рідини не змішуються – вода залишається на дні і забарвлюється, а масло піднімається наверх, бо його структура менш важка і щільна. А тепер спробуйте струсити нашу чарівну пляшку – через кілька секунд все повернеться на круги своя. А тепер завершальний трюк – прибираємо її в морозильну камеру і перед нами ще один фокус: масло і вода помінялися місцями!

5. Танцююча виноградинка

виноград

Для цього експерименту нам знадобиться склянка газованої води і виноградинка . Киньте ягоду у воду і спостерігайте, що відбудеться далі. Виноград трохи важче води, тому спочатку він опуститься на дно. Але на ньому відразу будуть утворюватися бульбашки газу. Незабаром їх стане так багато, що виноградинка спливе. Але на поверхні бульбашки луснуть, і газ випарується. Ягідка знову опуститься на дно і знову покриється пухирцями газу, знову спливе. Так триватиме кілька разів.

6. Решето-непроливайка

решето

Проведемо простий досвід. Візьмемо сито і змажемо його маслом. Потім струсніть і продемонструємо малюку ще один фокус – наллємо в решето воду так, щоб вона текла по внутрішній стороні сита. І, о диво, решето заповниться! Чому вода не випливає? Її тримає поверхнева плівка, вона утворилася через те, що осередки, які повинні були пропустити воду не намокли. Якщо ви проведете по дну пальцем і зруйнуєте плівку, вода витече.

7. Сіль для творчості

цветная соль

Нам знадобляться чашка з гарячою водою, сіль, щільна чорна папір та пензлик. Додайте в чашку з гарячою водою пару чайних ложок солі і перемішайте розчин пензлем, поки вся сіль не розчиниться. Продовжуйте додавати сіль, постійно перемішуючи розчин до тих пір поки в нижній частині чашки не утворюються кристали. Намалюйте картину, використовуючи розчин солі в якості фарби. Залиште шедевр на ніч в теплому і сухому місці. Коли папір просохне, проявиться малюнок. Молекули солі не випаруються і утворять кристали, малюнок з яких ми і бачимо.

8. Магічна кулька

кулька

Візьміть пластикову пляшку і повітряну кульку. Одягніть її на горлечко і помістіть пляшку в гарячу воду – кулька надується. Це сталося тому що тепле повітря, що складається з молекул, розширилося, зріс тиск і кулька надулася .

9. Вулкан в домашніх умовах

вулкан

Нам знадобляться харчова сода, оцет і ємність для досвіду. Помістіть в тазик столову ложку соди і налийте трохи оцту. Харчова сода (бікарбонат натрію) має властивість лугу, а оцет – кислоти. Коли вони опиняються разом, то утворюють натрієву сіль оцтової кислоти. При цьому виділяться вуглекислий газ і вода і вийде справжній вулкан – дійство вразить будь-якого малюка.

10. Диск, що крутиться

диск і кулька

Матеріали нам знадобляться найпростіші: клей, кришка від пластикової пляшки з носиком, компакт – диск і повітряна кулька. Приклейте кришку від пляшки до компакт диску, так щоб центр отвору в кришці збігся з центром отвору в компакт -диску. Нехай клей підсохне, після цього приступайте до наступного етапу: надіти кульку, перекрутити його «шийку », щоб повітря не вийшло і натягніть кульку на носик кришки. Поставте диск на плоский стіл і відпустіть кульку. Конструкція буде «плавати» по столу. Невидима повітряна подушка діє, як мастило і зменшує тертя між диском і столом.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: