Необхідні речі куплені, банти зав’язані, настрій бойовий. Здається, ви повністю підготували дитину до вступу у шкільне життя. Та навіть якщо у малечі є нестримне бажання йди до школи і вона на всі 100 % до цього готова, то ви однаково не оминете ситуацій, що трапляються у житті кожного першокласника. Про що йдеться? Розповідаємо далі. 

Сумувати за домом

Школа — це зовсім інша річ, ніж дитячий садок. І хоча зараз навчають у першому класі здебільшого в ігровій формі, дитина однаково може відчувати пригнічення, адже не всі очікування відповідають дійсності. Але не хвилюйтеся, якщо дитині комфортно у навчальному закладі та не виникає інших труднощів, то незабаром вона припинить сумувати за домом. 

Загубити портфель чи змінний одяг 

Розгубленість притаманна багатьом першокласникам. Не хвилюйтеся, що тільки ваш «ловить гав». Адаптувавшись до нових умов, дитина стане зосередженою. А причиною стресів частіше стає перфекціонізм, аніж розгубленість, хоча збитків від другого більше. Але ж важливіше, аби дитина була здорова, чи не так?

Загубитися в школі 

Школа — це не група дитячого садка, де щодня зустрічається 20–30 чоловік. Це багатолюдний великий заклад. Учитель звісно стежить за дітьми, але першокласник є першокласник. Навіть зайти до туалету на іншому поверсі може бути лячно. 

Дати іграшку однокласникові і не отримати її назад

Під час знайомства з однокласниками дітям важливо поділитися чимось важливим. Але не всі діти можуть оцінити подібний жест. А деякі й зовсім не повертають речі. Тож сліз і шкільних драм через зламану іграшку/розбитий планшет/порване намисто можна уникнути, якщо заздалегідь обговорити з дитиною, які речі вона може брати із собою до школи, а якими ділитися з однокласниками. 

Стати об’єктом сміху 

Кожна дитина «не така як усі». Ми всі унікальні. Хтось завжди запізнюється, хтось часто плаче, хтось гучно сміється, у когось незвичайна зовнішність… Тож рано чи пізно кожен стикається з тим, що весь клас починає смітися з когось одного.

Зніяковіти у важливий момент

У школі дитина починає відповідати за себе сама. Це новий етап дорослішання. Потрібно вчасно зайти до класу, підготуватися до уроку, переодягнутися в спортивну форму. Без звички до цього першокласник може розгубитися в певний момент. Але це нормально. На таких ситуаціях ми вчимося.

 Мати заздрісників 

У шість-сім років почуття дитини змінюються. Тому в перших класах процвітає кривляння, вдавання, наслідування одне одного. Багато дітей саме у цей час уперше починають брехати і заздрити. Але через декілька років цей період дорослішання мине. Головне — завадити «драмі розігратися». 

Виявитися занадто розумним 

Є діти які випереджають свій вік. І виявитися найрозумнішим поміж інших — це не завжди приємна ситуація. До того ж, такій дитині може бути нудно, тоді вона втрачає інтерес до навчання. 

Не впоратися з правописом

Ну як же складно виводити всі ці літери! Та ще й прописом! Для кожного покоління графічні елементи є чи не найбільшим стресом у першому класі. Підбадьорюйте свою дитину. У неї обов’язково все вийде! 

Впасти в ступор 

Деякі першокласники так хочуть вразити вчителя, що просто слова не наважуються вимовити від хвилювання. Намагайтеся зменшити тривожність дитини, наголошуючи, що вона не зобов’язана бути ідеальною. Перегляньте власні вимоги до дитини. Можливо, ви очікуєте від неї занадто багато? 

Ще більше ситуацій, у якій може опинитися першокласник, а також допоміжні поради та рекомендації психолога, шукайте у книзі «Школа навиворіт: що робити, якщо..?».