Пропонуємо 25 простих, але корисних істин, які ви зможете включати в бесіди з вашою дитиною, і які допоможуть їй поступово змінити своє ставлення до себе і свого місця в світі.

Більш того, обговорити з дітьми ці речі ніколи не буває пізно — адже вони будуть корисні не тільки малюкам, але і підліткам і навіть вже зовсім дорослим дітям.

 1. Будьте самими собою. Ви талановиті, гарні й унікальні. Ви можете бути будь-ким. Знайдіть себе!
 2. Бережіть себе. Ваше здоров’я — ваш найбільший актив. Ваше фізичне, психічне, соціальне й емоційне благополуччя повинні посідати перше місце.
 3. Учіться розуміти. Якщо ви у житті матимете справу із чимсь, чого не розумієте (наприклад: інша точка зору людини, релігія або математичне рівняння), намагайтеся якнайкраще в цьому розібратися. Ніколи не бійтеся ставити запитання.
 4. Не поспішайте в доросле життя. Не спокушайтеся прагнути до дорослих взаємин, закінчити школу, носити дорослий одяг. Намагайтеся запам’ятати, що доросле життя — це синонімом відповідальності.
 5. Приділяйте увагу дріб’язкам. Одного разу, коли ви станете старими, ви зрозумієте, що дріб’язки у вашому житті становили найважливіші й дорогі моменти.
 6. Знайдіть своє «щасливе місце», зокрема: на дереві, за роялем або у ванній. Знайдіть його, і знайте, що ви можете завжди піти туди, щоб упоратися зі своїми проблемами й переживаннями. Мені, як мамі, дуже хотілося б, щоб ваше «щасливе місце» було поруч зі мною…
 7. Не гайте часу на хвилювання. Одна із найбільших проблем у житті — це хвилювання. Люди витрачають занадто багато часу, цікавлячись, чи достатньо вони гарні, розумні, багаті… Якщо ви витрачаєте занадто багато часу, турбуючись про те, якої думки про вас інші люди, ви можете почати забувати те, що думаєте самі.
 8. Живіть відповідно до свого матеріального стану. Намагайтеся ніколи не позичати й намагайтеся позбавити себе думки, що вам потрібно більше. Справжнє щастя безкоштовне, і воно — у вас самих.
 9. Дослухайтеся до своїх батьків. Ми, батьки, — частина вашої команди. Іноді в це потрібно просто повірити.
 10. Будьте непохитними. Щоб ви могли присвятити улюбленій справі свій розум і час, обстоюйте свої переконання. Навіть тоді, коли інші вважають їх дивними. Ви знайдете багато думок, що мають бути почутими. Слухайте їх і ухвалюйте правильне рішення.
 11. Не патякайте зайвого. Увічливість недооцінюють. Стежте за своїми манерами.
 12. Ваша освіта має важливе значення. Ніколи не соромитеся своїх знань. Ніколи не дозволяйте нікому змусити почуватися, начебто ви повинні відійти осторонь і поступитися своїм місцем.
 13. Говоріть правду. Ніколи не будьте такими людьми, які говорять про інших погано за спиною. Існує прислів’я: «Якщо у вас немає нічого гарного, щоб сказати, краще помовчіть».
 14. Знайдіть любов до мови. Ви не повинні вивчати тільки свою рідну мову. Навчайтеся, спілкуйтеся з іншими людьми, шукайте красу світу в кожній мові.
 15. Допомагайте іншим. Діліться їжею, одягом, посмішкою, ніколи не бійтеся бачити несправедливість світу. Існує завжди той, кому значно гірше. Існує завжди хтось, хто потребує вашої допомоги.
 16. Подорожуйте світом. Знайдіть красу в інших культурах, релігіях, людях і місцях. Дозвольте собі дізнатися про різні точки зору, щоб пристосуватися до іншого світогляду.
 17. Рукостискання. Сильне рукостискання залишає незабутнє враження впевненості в собі й сили.
 18. Читайте. Візьміть до рук паперову книгу, або завантажте нову книгу на електронний носій. Читайте щось захопливе, шукайте освітні статті й відкривайте себе для світу й світ для себе.
 19. Учіться вибирати оточення. Не називайте друзями тих, хто загрожує душевному й фізичному благополуччю вам, і тим, кого ви любите.
 20. Знайдіть баланс. Існує багато аспектів життя, що повинні бути збалансованими. Знайдіть те, що найважливіше, відфільтруйте те, що має значення меншою мірою, визначайте пріоритети. Ніколи не бійтеся звільнити себе від усього непотрібного.
 21. Любіть себе. Любов до себе не робить вас марнолюбними або егоїстичними. Вона означає, що ви приймаєте себе незалежно від того, якої думки про вас інші люди.
 22. Глузуйте із себе. Дозвольте собі сміятися, не намагайтеся задушити свій сміх і не закривайте його рукою. Сміх є одним з ваших найбільших позитивних виявів.
 23. Не прагніть помститися. Будь-яка людина може почати конфліктувати, і важко ігнорувати це. Будьте розумнішими, знайте, коли потрібно піти.
 24. Родина, родина, родина. Коли ви молоді, ви витрачаєте так багато часу в пошуку щастя за межами свій родини. Ви витрачаєте занадто багато часу, уважаючи, що ваші друзі є найбільш важливим аспектом вашого життя. Проте, родина — це люди, які ніколи не глузуватимуть з вас, завжди любитимуть, і які ніколи не засудять. Родина є постійною. Одного разу ви зрозумієте це.
 25. Ніколи не очікуйте гарного життя, що раптово настане. Якщо ви прагнете бути успішними, то повинні завзято працювати, знаходити можливості й ніколи не здаватися. Звісно, є багато дітей, які народилися в багатих родинах, але гарне життя, що зароблене, смакує значно краще, ніж життя, передане в спадщину.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: