Деякі дитячі ліки на смак зовсім «не дитячі», і малята, відчуваючи це, намагаються уникнути такого лікування. «Це необхідно для одужання!» на дітей не діє. Та приймати ліки потрібно, тому батькам лише залишається застосовувати «хитрі методи».

1. «Звичайна випадковість». Метод пропонує давати малюкові ліки наче ненароком. Можливо, під час гри. Не читати інструкцію, готувати суспензії та ділити таблетку на очах дитини, щоб не налякати її. Просто мимохідь закапати носик чи побризкати горло.

2. «Стримуємося від нервування». Якщо ви будете самі переживати через те, чи не нашкодити ви дитині, чи не виникне побічних дій і т. ін., то ці хвилювання обов’язково передадуться дитині. Тому стримуємося, не нервуємо, довіряємо лікареві та рецепту, впевнено крокуємо до одужання.

3. «Лікуюче заняття». Ліплення, аплікація чи перегляд мультфільму можуть мати лікувальні властивості, якщо приймати ліки під час їхнього проведення. Тобто дитина загралася, а ложка сиропу вже опинилася в неї в ротику.

4. «Солодкі ліки». Звертайте увагу, у якій формі лікар призначає дитині ліки. Цікавтеся, чи можна їх замінити, наприклад, капсули на порошок для приготування рідини, а таблетки змішувати з медом. Робіть усе, щоб поліпшити смак. Та спочатку обов’язкову консультуйтеся з лікарем.

5. «Гра в лікарню». Грати дитині значно цікавіше, ніж лікуватися. Тому коли настане час для прийому ліків, запропонуйте дитині погратися. Не поспішайте, і дійсно грайте, лікуйте іграшки і одночасно дитину.

Подібні хитрощі не є обманом, а лише способом перехитрити малюка. Не можна говорити, що зараз потрібно з’їсти цукерку, даючи таблетку, також не варто нахвалювати і прицмокувати, який цей сироп смачний. Усе ж змалку дитина повинна звикати до того, що ліки потрібні лише у разі хвороби. Інакше в неї може виникнути бажання їх з’їсти. Щоб цього уникнути, зберігайте всі медикаменти в недоступному місці, навіть якщо ви впевнені, що дитина усвідомлює їхнє призначення. Також не намагайтеся постійно застосовувати пропоновані нами методи. Усе ж дитину поступово необхідно привчати до того, що ліки потрібні для одужання, а їхній прийом необхідний у разі хвороби.