Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 дитячих запитань, на яких побудовані взаємини із батьками. Частина 4

«Чому тобі можна ходити без шапки, а мені ні?»

Чому у дитини постає це запитання:

Це не єдине запитання цього типу. Сюди належить будь-яке «Чому тобі можна, а мені ні?». Просто потрібно усвідомити, що батьки для дитина — це приклади для наслідування. Тому такі випадки є таким собі «збоєм у системі».

Як не можна реагувати батькам:

Чомусь батькам у першу чергу спадає на думку пояснення: «Тому що дорослим можна, а маленьким ні». Але цим ви не вгамуєте прагнення дитини чинити так, як ви, а тільки підбадьорите її.

Що потрібно відповідати батькам:

Спокійно поясніть дитині, що дорослі іноді поводяться неправильно і забувають піклуватися про себе. Ще стежте за дитячою реакцією. Часто діти ставлять питання, коли їм бракує уваги. Якщо вашу відповідь малюк слухає з неабиякою цікавістю, то це означає, що вам слід більше приділяти йому уваги.

Також часто такі питання постають через те, що друзям дитини дозволено те, що забороняєте ви: «Чому йому можна, а мені ні?». Тоді активуйте режим дипломата.

  • Запитайте, чому дитині важливо робити так само, які інші.
  • Запропонуйте компроміс, що ви це дозволяєте, але за певних умов (будеш гуляти, якщо зробиш всі уроки).
  • Якщо поведінка дитини поліпшується і вона виконує всі умови, то іноді заохочуйте: додавайте час до прогулянки.

Остання частина незабаром!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!