Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 дитячих запитань, на яких побудовані взаємини із батьками. Частина 5

«Тато, а ти коли-небудь скоював погані вчинки?»

Чому у дитини постає це запитання:

Згадаємо правило, що дитина наслідує батьків. Тому вона цікавиться вашими вчинками, аби зрозуміти межі дозволенного. Часто такі питання постають, коли дитина планує скоїти щось погане, або коли вже скоїла.

Як не можна реагувати батькам:

Будьте чесними. Жодних: «Ні, ти що! Я ніколи не скоював нічого поганого!». Тільки якщо ви дійсно та людина, яка ніколи не порушувала меж дозволеного.

Збрехав дитині про свої вчинки, ви лише змусити її почуватися пригніченою, бо ви хороші, а вона — ні. Звідси виникає зневіра у власних силах, бо дитина вважає себе гіршим за тата.

Що потрібно відповідати батькам:

Поставивши батькам провокаційне запитання, дитина вже точно знає, що вона хоче почути. Тож спочатку дізнайтеся, чому її це хвилює. Якщо дитина цікавиться: «Тату, а ти коли-небудь вікно м’ячем розбивав?». То доречніше буде не вдаватися у спогади та не розповідати детально про «здобутки» свого дитинства, а одразу ж поцікавитись, що сталося. Адже і так зрозуміло, що це вже сталося.

Але не сваріть. Особливо якщо це трапилось неумисно. Розв’яжіть ситуацію та подбайте про те, щоб більше такого не трапилося.

Ми завершили серію «5 дитячих запитань». Настав час ваших історій! Розповідайте, а що запитували у батьків у дитинстві? Чи задовольняли вас їхні відповіді?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!