Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 дитячих запитань, на яких побудовані взаємини із батьками. Частина 1

Іноді запитання дітей можуть завести у глухий кут навіть досвідчених батьків. Деякі із численних «Чому?» можуть бути дуже підступними. І саме батьківська відповідь сприятиме формуванню самооцінки.

Ми підготували для вас 5 дитячих запитань, правильні реакції на них та їхнє значення. Сьогодні розгляньмо перший випадок.

«Мамо, я потвора?»

Чому у дитини постає це запитання:

Найчастіше такі запитання постають у підлітковому віці, коли дітей турбує власна зовнішність і вони залежать від думки оточуючих. Приблизно це відбувається у 12 років. Починають з’являтися приклади для наслідування, дотримання моди, бажання виглядати «як дорослі». Дівчата у цей період можуть учитися робити макіяж, ходити на підборах, змінювати зачіски та фарбувати волосся.

Як не можна реагувати батькам:

Не намагайтеся швидше уникнути цього запитання та зауважити: «Хто тобі таке сказав? Не слухай інших! Нехай говорять, що бажають». Ви припуститеся помилки. Надалі дитина вже не звернеться до вас з відвертою розмовою.

Що потрібно відповідати батькам:

У першу чергу з’ясуйте, чому у дитини виникли сумніви з приводу власної зовнішності. Якщо до цього у вас були довірливі взаємини, то дитина охоче все розповість. А далі шукайте разом шляхи розв’язання цієї ситуації.

  • Розкажіть про суб’єктивність сприйняття. Поясніть, що на планеті живе дуже багато людей — і неможливо подобатись усім. Навіть голлівудські зірки мають тих, хто вважає їх невродливими.
  • Нагадайте про всіх тих людей, з ким спілкується дитина. Акцентуйте увагу на тому, що вона подобається стільком людям, і всі з задоволенням проводять із нею час.
  • Розкажіть про переваги дитини, зовнішні та внутрішні: чарівна посмішка, довге волосся, блакитні очі, чесність, доброзичливість, почуття гумору тощо.
  • Розкажіть історії власного минулого. Повідомте дитині про себе у школі, про що ви переймалися, що вас хвилювало. Обов’язково наголошуйте на тому, що сталося з цими хвилюваннями далі, що зараз вони минулися.  

Інші запитання шукайте у наступних постах!  

Діліться власним досвідом. Чи переймалися ви власною зовнішністю у підлітковому віці? Чи переймається цим ваша дитина?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!