«Як зняти футболку?» Здавалося б, які тут можуть бути труднощі? Проте, не для всіх дітей процес одягання та роздягання минає спокійно. Навіть із майкою складнощів виникає менше, із футболкою ж дитина постійно підходить до батьків із піднятими руками: «Зніми! Допоможи!»

Спочатку це дійсно складна навичка, що дітям важко опанувати, а потім це перетворюється у звичку, і син чи донька не хочуть нічого змінювати. Як бути, аби такого не сталося? У 2–3 роки це ще можна перенести спокійно, в 5–7 років батьки починають хвилюватися. Що робити?

    1. Дитині потрібно розповісти, навіщо потрібно навчитися самостійно знімати футболку. Розкажіть, що син чи донька можуть поїхати до табору, або почнуть відвідувати спортивний гурток, де потрібно буде перевдягатися. Коли вмієш себе повністю обслуговувати — це додає впевненості в собі, ти менше залежиш від інших, та і взагалі просто приємно відчувати, що сам-таки стягнув цю футболку.

    2. Дитину потрібно розуміти та не дратуватися. Для деяких хлопчиків і дівчаток це насправді важко навчитися зробити через страх на мить залишитися без світла. Пограйтеся в звичайне «ку-ку», самі покажіть, як ви можете то зникати під футболку, то виглядати з неї знову. Запевніть малюка, що нічого страшного тут немає.

    3. Дитину потрібно навчати правильно, ураховуючи її статеві відмінності. Дівчата зазвичай інакше знімають одяг. Якщо матуся буде навчати сина по-своєму, йому буде складніше. Краще, якщо хлопцеві покаже татусь, як зняти футболку, а доньці — матуся.

    4. Дитині потрібно показати кілька способів зняття футболки. Хтось просто стягує футболку за воріт спереду, інші — за воріт ззаду. Дівчата ставлять руки навхрест, беруть за поділ футболку та піднімають руки вгору, стягуючи її з тулуба.

Поширений «хлопчачий» спосіб — це коли дитина бере однією рукою за поділ і піднімає його вгору, а лікоть ховає всередину (тобто футболка, наче «чіпляється» за лікоть). І «пірнає» всередину футболки, руку випрямляє вгору і вбік, а голову просовує в горловину. Потім одяг просто потрібно стягнути з рук.

    5. Дитині слід показати кілька разів, як зняти футболку. Можна використовувати відео, але краще звісно батькам самим показати та прокоментувати кожен рух. І необхідно повторити кілька разів.

Ці поради допоможуть швидко навчити дитину знімати футболку й опанувати корисну навичку.