Уміння впоратися зі складнощами не формується саме по собі. Щоб збудувати міцний фундамент сильної особистості, спочатку треба закласти цеглинку за цеглинкою — своєю підтримкою. Батьки проходять разом з дитиною все: від забитої колінки до першого кохання. І саме дорослим під силу навчити малечу гідно проходити крізь непрості моменти і зневірюватися. Ділимося простими фразами, що допоможуть підтримати дитину в складній ситуації.

«Помилятися — це нормально»

Помилки — частина нашого життя. Тому ставитися до них потрібно правильно. Помилився? Усвідом, у чому саме полягала помилка, знайди шляхи виправлення, зроби висновки, рухайся далі. І найголовніше — самі не реагуйте надто гостро на невдачі дитини.

«Оцінки не визначають тебе як особистість»

«Погана оцінка» не дорівнює «погана людина». Система оцінювання лише дає змогу виявити, у яких предметах ми сильніші, а які треба «підтягнути». У всіх різні здібності, різний рівень концентрації та швидкості засвоєння матеріалу. Тож не варто судити дітей за їхніми оцінками.

«Якщо сьогодні щось не вийшло, спробуй зробити це ще раз завтра» 

Не здаватися! Ось ще одна навичка, якої треба навчити дитину. Не вийшло з першого разу? Спробуй удруге. Утретє. Багато разів, зрештою. Але щоразу необхідно вміти проаналізувати, чому саме не вийшло. Шукати інші способи. Але не зневірюватися.

«Я завжди поруч і допоможу тобі з цим впоратися»

Не забувайте нагадувати дитині, що ви завжди готові поспішати на допомогу. Але допомогти не означає вирішити все ЗА дитину. Так, ви можете підвести її до правильного рішення, підказати, як краще спробувати розв’язати певну ситуацію. Але не робіть усе за неї.

«Я в тебе вірю й пишаюся твоїми досягненнями!»

Хваліть дитину якомога більше! За кожну спробу, за кожну маленьку перемогу, за кожний прояв внутрішньої сили. Помічайте ці моменти. Ваша підтримка та віра — найголовніший показник успіху для дитини.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: