У дитини немає жодних уявлень про навколишній світ. Батьки — провідники. Саме те, що саме ви розповідаєте дитині, формує її особистість. Тому необачно вимовлена фраза, може неабияк вплинути на маленьку особистість. Пропонуємо 5 фраз, яких бажано уникати під час виховання. 

«Тобі ще рано про це знати»

Скажіть ці слова, і ви назавжди зруйнуєте природню допитливість дитини. До того ж, вона однаково дізнається інформацію про те, що її цікавить. Значно краще, якщо вона почує достовірну інформацію від вас, ніж їй про щось розкажуть однолітки чи інтернет. З дитиною можна говорити про все на світі, головне — дібрати слова відповідно до її віку.

«Тут я вирішую»

Це занадто авторитарна позиція у вихованні. Так, вона може спрацювати. Проте це не допоможе вам сформувати довірливі стосунки з дитиною. Краще пояснюйте дитині, чим саме спричинена ваша позиція і чому ви щось їй забороняєте. 

«Ти ж хлопчик/дівчинка»

Подібні ґендерні виразі — застрілі упередження суспільства. Хлопці можуть буди чутливі. Дівчата можуть обожнювати скейти та повсякчас збивати коліна. Ми всі різні. І наші особливості не залежать від того, якої ми статі. Здорова розвинена особистість не має ґендерних стереотипів. Дозвольте своїм дітям бути собою.

«Старших необхідно слухати»

Ці слова формують у дитини звичку беззаперечно вірити дорослим. Усім. Діти, яких навчили не піддавати сумнівам слова та дії дорослих, часто стають беззахисними у дорослому світі. Не всі дорослі безпечні для дитини. Звісно, що не потрібно залякувати кожною людиною, яка проходить повз вас. Але необхідно чітко сформулювати правило, що беззаперечно вірити можна лише найближчому колу рідних людей. 

«Син тітки Олени вчиться краще»

Ніколи за жодних обставинах не порівнюйте свою дитину з іншими. Та й не тільки дитину. Забудьте цю звичку. Відстежувати зміни та результати ви можете, лише порівнюючи себе сьогодні та себе вчора. Навчіть дитину не боятися помилок. Лише той, хто їх припускається, може досягти успіху.