Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

5 корисних дій для батьків, що позбавлять дитину страху їздити в ліфті

У багатоповерхівках без ліфта батькам, які мешкають на 9–14 поверхах із маленькими дітьми не обійтися! За день потрібно вийти на прогулянку кілька разів, а ще до магазину чи аптеки, здебільшого все разом із дитиною. Що робити батькам, діти яких відмовляються їздити на ліфті? Як допомогти дитині позбутися цього страху?

     1. Виявити причину, чому дитина боїться ліфта. Згадайте: коли це сталося вперше, раніше дитина боялася їздити ліфтом чи ні. Можливо, малюк колись дуже налякався, страждає на клаустрофобію (поспостерігайте, як дитина поводиться в інших замкнених просторах). Або дитина відчуває страх від того, що уявляє «залізного звіра», який розкриває свою пащу. А раптом він їсть людей?

     2. Пояснити, як улаштований ліфт. Знайдіть інформацію про внутрішнє влаштування кабіни ліфта. Запевніть малюка: навіть якщо ліфт застрягне, боятися нічого, він ніколи не впаде вниз, завжди є можливість викликати монтера, який прийде на допомогу, а також рідні завжди поряд.

     3. Розказати, яку користь несуть ліфти. Поясніть, що у кожній багатоповерхівці є люди, які не можуть ходити сходами. Наведіть приклад, коли похила бабуся має можливість вийти на вулицю, або підняти важку сумку додому. Розкажіть, що існують будинки заввишки 50–100 поверхів.

     4. Пограти вдома в ігри, де ліфт підіймає кудись іграшки. Улаштуйте гру, де ви гратимете за сценарієм, що потім можна використати в справжньому ліфті. Наприклад, заєць їде ліфтом. Відтворіть голосом звуки мотора. Згодом йому слід потрапити в інший великий справжній ліфт, але він боїться, кличе на допомогу вашу дитину. Потім беріть у ліфт з собою іграшку, аби дитина почувалася справжнім рятівником. І так поступово відчуття страху перетвориться на нові емоції, дитина переведе свою увагу на страх зайченяти, якого йому потрібно заспокоїти.

     5. Простежити за собою, своїми діями та емоціями. Можливо, ви самі на підсвідомому рівні боїтесь їздити ліфтом, а дитина це відчуває, зрозуміло чому боїться. Заспокойтеся, попрацюйте спочатку зі своїм страхом, можливо ви його приховуєте. А також ніколи не розповідайте у присутності дитини про те, як хтось застряг у ліфті, довго очікував на допомогу тощо. Не сваріть дитину за її страх і не гнівайтеся через це. Усе минеться та налагодиться!

Якщо нічого не допомагає, не робіть з цього проблему! Підійматися сходами молодим людям, до речі, корисно для підтримання спортивної форми.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!