На жаль, сьогодні більшість дітей не вміють та не хочуть нормально гратися під час прогулянці. Вони звикли проводити майже весь свій вільний час за комп’ютером чи планшетом удома. Навіть на вулицю діти часто беруть із собою гаджети. Науковці вважають, що це, у свою чергу, матиме негативні наслідки, помітні через років 20. Тому психологи радять обмежувати час перебування своїх дітей за комп’ютером та частіше гуляти на вулиці.

Як упоратися з поганою поведінкою дитини на вулиці?

«Удома, ще хоч якось можу дитину зайняти, а на вулиці марно!»

«Дійсно, подруго, удома можна мультик увімкнути на комп’ютері, або на планшеті гру запустити, малий сидить спокійно. А на вулиці мені дуже важко впоратися з сином, адже то в калюжу лізе, то пісок кидає на інших дітей, або страшну істерику через дрібницю влаштовує. Жах!»

Поширена розмова двох молодих сучасних мамочок 3-річних дітей. Так відбувається, бо прогулянка часто викриває мамине невміння та небажання грати з дитиною. Тому що тут немає сурогатних помічників у вигляді телевізора та інтернету. На вулиці дитина намагається самостійно гратися на майданчику з гойдалками та гіркою, інколи не без неприємних пригод (заб’ється, розіб’є ніс чи поб’ється з однолітком). А для мам порятунком на прогулянці стає балаканина з іншими мамами або можливість почитати стрічку новин і повідомлень у соціальних мережах. Погодьтеся, більш ніж половина матусь поводяться саме так. Багатьом мамам особливо необхідно навчитися «вигулювати» своїх дітей.

Для таких мам найжахливіший час — початок весни й кінець осені, тому що на дитячих майданчиках жахливий бруд, а гуляти інакше з дітьми вони не вміють. Звісно багато матусь уже зважилися змінити ставлення до прогулянки та зменшили своє перебування в соціальних мережах. Вони проаналізували інформацію експертів з цього приводу, почали читати спеціальну літературу для батьків та навчилися швидко урізноманітнювати дозвілля для себе й дитини.

Потрібно навчитися просто та весело гратися, фантазувати разом із дитиною та отримувати від цього задоволення. А ці навички мамочки можуть використовувати де завгодно: грати можна і дорогою на дитячий майданчик, і копаючись у пісочниці, і прогулюючись у лісі, а також, коли вийшли з дитиною у справах до лікарні чи магазину.

Як урізноманітнити прогулянку матері та дитини?

Звісно втручатися у прогулянку дитини потрібно лише тоді, коли ви бачите, що малюк занудьгував, ображає інших і чіпляється до дітей на майданчику. Якщо у пісочниці панує абсолютна гармонія, дитина зацікавлена з однолітками, у жодному разі не можна нав’язувати свої ідеї та відволікати її від процесу гри.

Спільно грати з дитиною необхідно на прогулянках, адже це корисно не лише для дитини, але й для матусі. Відволіктися від одноманітних буднів та поринути у дитячий світ — це так «круто»! Спробуйте, вам сподобається, але лише за умови: дивитися на все дитячими очима.  Попросила вас дитина підстрибнути: «Мамо, а ти так можеш? Покажи!» То покажіть дитині, порадуйте її та відстрибніть від землі, як слід, байдуже, якої думки будуть про вас перехожі. Ви на прогулянці, тому відпочиваєте, радієте життю та навчаєте дитину бути щасливою, граючись у різні ігри.

Ігри на прогулянці для мами та дитини

    1. «Піскова клумба»

У пісочниці обладнайте з дитиною невеличку «клумбу», прикрасьте камінцями, красиво вставте в пісок листочки й гілочки, травичку. Фантазувати можна досхочу, дитяча машина підвозитиме камінчики, ляльки милуватимуться «квітами» тощо. Заохочуйте дитину розвивати уяву.

     2. «Захована іграшка»

Візьміть на прогулянку кілька іграшок (кубик, машинку, мішку та м’ячик). Крейдою намалюйте клітинки і в кожній з них схематично якусь одну іграшку. Потім попросить дитину заплющити очі та відвернутися, а самі сховайте предмети на невеликій відстані. Тепер нехай шукає й розкладає по клітинках. Коли знайде всі, міняйтеся ролями.

    3. «Мильні бульбашки та крейда»

Це невіддільні атрибути прогулянки в теплу суху погоду. Мама пускає бульбашки, малюк ловить, або навпаки — такі забавки дуже полюбляють майже всі діти. А з крейдою можна створювати разом асфальтні картини. Мама малює, наприклад, коло, каже: «Це павук, бери крейду домалюй йому лапки!». Або можна погратися в класики незвичною форми — намалювати равлика, пірамідку чи вежу.

     4. «Улюблений герой»

Уявляємо сюжет улюбленого мультфільму та вигадуємо йому завдання на прогулянці. Це може допомогти зробити мамині справи (придбати покупки чи оплатити комунальні) «Людина-павук наразі вирушає на завдання до магазину, а потім ми разом із ним підемо в ліс збирати проліски для принцеси (сестричці чи подружки, або для бабусі)!» Уявляйте, вигадуйте! Разом із дитиною ви є режисерами вашої прогулянки!

     5. «Жадана калюжа»

Після дощу прогулянку також можна зробити цікавою. Узувайте гумові черевики — й гайда по калюжах! Коли ще можна буде безтурботно погратися? Пускайте по струмочках палички, уявляйте, що це кораблики, або зробіть їх із паперу. Можна розфарбувати чи приклеїти на них якісь аплікації. А ще прогулянки після дощу — це дуже корисно, адже свіже повітря зволожується, стає м’якішим та чистішим, виробляється озон.   

Частіше гуляйте на вулиці зі своїми дочками та синочками. Це весело та цікаво в будь-якому віці. Матусі, відірвіться від соціальних мереж — та гайда надвір!

ТАКОЖ СПРОБУЙТЕ: