Плавання з немовлятами зацікавлюють багатьох батьків. Але вони дуже переймаються, як же можна з такою крихіткою купатися в басейні: «А раптом захворіє?», «Можливо, плавання немовлят у басейні — це все реклама, а насправді воно зовсім некорисно у маленькому віці?» Переживання матусь і татусів абсолютно зрозумілі. Адже йдеться про здоров’я маляти, яке нещодавно народилося. Спробуємо заспокоїти батьків.

Учені довели, що регулярне плавання в басейні на 95 %  поліпшує фізичний розвиток немовляти. У таких дітей краще розвивається дихальна система легенів, міцнішають суглоби та хребет, формуються задатки гарної постави. А також маленькі плавці сильніші та витриваліші за своїх однолітків, які не відвідували басейн у ранньому віці. На всі детальні батьківські питання у самому басейні може відповісти досвідчений тренер. Тому безумовно плавання корисно для немовляти. Пропонуємо вашій увазі 8 причин, чому слід привести малюка в басейн.

  1.     Плавання розвиває координацію всього тіла. Немовля відчуває звичну середу, у якій дуже добре почувається. З віком дитина краще за інших відчуває своє тіло та вміє контролювати його.
  2.     Плавання сприяє розвитку всього опорно-рухового апарату. Багато експертів називають цей вид спорту найкращим, у якому є можливість, майже без травм тренувати всі групи м’язів організму. Особливо розвивається плечовий пояс, а також інші м’язи — рук, ніг, преса тощо. А для немовляти, який швидко зростає, — це дуже важливо.
  3.     Плавання допомагає засвоїти правильне глибоке дихання. Багато дітей хворіють, як зазначають лікарі, через те, що неправильно дихають. Під час поверхового дихання легені повністю не очищуються, тому часто «чіпляється» будь-яка інфекція та швидко поширюється організмом. А дитина, яка плаває, навчається глибоко дихати — і це їй допомагає в житті.
  4.     Плавання сприяє природному загартуванню організму. Спочатку в дитини можуть активуватися простудні хвороби, але не слід лякатися та облишати плавання, вилікуйтеся та йдіть знову. Мине час адаптації, дитина зовсім припинить хворіти. Плавання добре загартовує  дитячий організм.
  5.     Плавання — це емоційне розслаблення та енергійна зарядка. Спільні з батьками тренування дають змогу дитині добре розслабитися у воді, отримати позитивні емоції та енергетичний заряд.

Отож, плавання з немовлям — це не лише задоволення, але й велика користь для організму.