Останнім часом проблема підвищення фінансової грамотності підлітків стає дедалі актуальнішою. Усе це роблять заради дітей, та чи розуміють самі підлітки важливість цих знань? Мабуть, не всі та не зовсім. Можливо, саме тому варто починати вивчати фінансову грамотність з більш раннього шкільного віку або навіть із дитинства? Ви заперечите, що дітям зарано замислюватися над фінансами, та шукатимете на своєму прикладі докази того, що вивчення цієї науки не впливає на добробут у майбутньому. Та все ж є п’ять вагомих причин, які переконають вас, що опанувати фінансову науку варто вже з дитинства.

1. У дитинстві краще запам’ятовується. Відомо, чим дитина менша, тим краще вона засвоює інформацію. Це стосується й фінансових звичок. Починати потрібно вже змалку. Краще вчасно коригувати фінансову поведінку, ніж у майбутньому дивуватися, чому дитина така нерозсудлива з грошима.

2. Захист від шахраїв. Вам здається, що дитина ще мала, але якщо вона має хоч якісь власні заощадження, то може стати жертвою недобросовісних рекламодавців та шахраїв. Навчання фінансової науки — це також і вміння розпізнавати цих людей, правильно реагувати на різні оманливі пропозиції.

3. Виховування радника. Уже через короткий час дитина зможе обговорювати з вами всі питання стосовно сімейного бюджету, висловлювати свої думки з різних питань. Це навчить дитину цінувати родинні фінанси.

4. Краща профорієнтованість. Фінансово грамотна дитина раніше ніж її однолітки замислюється над вибором майбутньої професії.

5. Навчить інвестувати. У ранньому віці це можуть бути скарбнички, пізніше — депозит. Насправді, це дуже вигідні кроки, адже інвестування забезпечує фінансову стабільність. Чим раніше дитина це розумітиме, тим краще вона зможе навчитися заощаджувати.

Можна було б наводити ще безліч причин, зокрема внутрішня впевненість дитини, відчуття своєї належності до світу дорослих, відповідальність, уміння розраховувати тільки на себе і т. ін. Та діяти все ж краще, ніж говорити, тому не витрачайте часу, а швидше підвищуйте фінансову грамотність своїх  дітей. До того ж, фінансово освічена дитина — це гарна перспектива вашої безтурботної старості, шановні батьки! Як вам такий аргумент на користь вивчення фінансової грамотності з дитинства?