Самостійно взуватися діти починають у різний період віку. Одні, вже у 1,5 натягують сандалі без допомоги батьків, у таких здебільшого є старші брати чи сестри. А інші в 2–3 роки не поспішають, очікуючи, коли їх узує мама чи тато. «Мамо, взуй, застібни, я не можу!» — звикли кричати маленькі ледацюги. І матусі взувають, адже дитина не вміє сама! Чи правда це? Як навчити дитину самостійно взувати сандалі?

  1. Вибирайте для найменших дітей зручні сандалі. Дуже часто дитина спокійно взуває черевики та чоботи, а сандалі відмовляється. Хоча їх, зазвичай, легше взувати. А все тому, що на взутті незручні застібки, а малюкові жодного разу не показували, як застібати сандалі. Дитячі ручки у 1,5–2,5 роки ще не досить розвинуті, аби взуватися самостійно. Тому поки що краще купити сандалі на липучках.
  2. Навчить дитину відрізняти ліву та праву сандалі. Вигадайте якесь зрозуміле дитині пояснення. Наприклад: «А сандалі твої подружилися сьогодні чи ображені одна на одну та дивляться в різні боки?» Здавалося б така проста річ, але інколи діти плутають сандалі в 6–7 років і взувають їх не на ту ногу.
  3. Покажіть механізм застібки. Дитина має бачити, як правильно застібати сандалі, можливо, у вас взуття для дорослих з подібними застібками, тоді застібайте у її присутності. Нехай спочатку дитина потренується застібати сандаль, що не взутий на ніжку, або купіть чи зробіть дитині спеціальні іграшки, де є залізні застібки.
  4. Ураховуйте, що дитина може маніпулювати. Часто в дитячому садочку, у бабусі чи в гостях дитина взуває сандалі самостійно, а коли матуся чи батько поряд, запевняє: «Я не вмію, взуй мене, у мене не виходить!» Спостерігайте за малюком, дізнайтеся у вихователів і бабусі, чи взувається малюк самостійно без присутності батьків.
  5. Зацікавлюйте дитину до самостійного взування сандалів. Запропонуйте наввипередки взувати з кимось з дітей у садочку чи вдома з вами та застібати сандалі. Піддайтеся дитині, аби вона відчула радість від перемоги. Так через час, синові (доньці) самим захочеться взувати сандалі та завжди бути першими.  

Якщо поставитися до будь-якої проблеми розумно та творчо, усе виходитиме легко й просто!