Кінець останнього року для випускника школи найважчий! Адже на учня тиснуть усі навколо — друзі, учителі, батьки та рідні з постійними запитаннями: «Куди вступатимеш? Уже визначився зі справою життя?» Як матусі та батькові не стати ворогом підліткові в момент визначення майбутньої професії?Як допомогти дитині у виборі справи життя?

    1. Поясніть дитині, що справа життя — це не просто майбутня професія, це значно більше. Багато людей обирають професію лише за наявністю високої заробітної плати, не звертаючи уваги на те, що праця не до душі. Це лише нещодавно бізнес-експерти та психологи почали говорити про те, що потрібно обирати не професію, а справу усього життя,  яка б радувала серце, надавала легкості та надихала.

    2. Поясніть дитині, що слід обирати професії, зважаючи на можливості подальшого розвитку. Необхідно розуміти, що життя розвивається з кожним кроком і навіть прості робітники на деяких заводах працюють за новітніми технологіями, багато з них здобули нові навички, освоїли комп’ютер.

     3. Поясніть дитині, що творчі люди також можуть розвити свої таланти та зробити з цього справу життя. Потрібні вміння та знання не лише, наприклад, з рукоділля, людина повинна розумітися на законах бізнесу, знати елементарну бухгалтерію. Тому освіта може бути не творчою, улюблену справу можна розвивати паралельно.

    4. Поясніть дитині, що обираючи справу життя, потрібно дізнатися якомога більше та навчитися аналізувати інформацію. Наразі в інтернеті безліч відео матеріалу, різноманітні курси, виставки з працевлаштування тощо. Потрібно спочатку розглянути декілька варіантів, можливо взагалі не схожі, наприклад, спортивний університет чи економічний, психолог чи інженер. Слід дослухатися до себе.

    5. Поясніть дитині, що якщо не можеш визначитися, то стануть у пригоді будь-які способи. Можна спробувати пройти якісь тести, що приблизно визначають до чого у людини більш розвинуті здібності. Проаналізувати досвід батьків. Або простежити за собою якийсь період (день, тиждень місяць), та письмово записувати всі думки, що з’являються, які сняться сни, з чим вони пов’язані. Інколи саме такі експерименти допомагають підліткові визначитися.

Турботливі батьки  прагнуть виховати гармонійну особистість, чи не так? Тоді відкладіть усі негативні сюжети і налаштовуйтеся на позитивний розвиток дій. Заряджайте свого підлітка, який без того розхвильований через труднощі дорослого життя!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: