Діти ладні годинами грати у Майнкрафт чи читати модних відеоблогерів. Що робити, щоб діти розважалися не тільки з гаджетами? Цікавішою за будь-який планшет для дитини завжди є гра з мамою або татом; проблема в тому, що гратися з малюком дорослому нудно… Що можна вдіяти?

  1. Припинити хвилюватися, як збоку виглядає дорослий, який захоплено рухається з дітьми.

Стрибати з дитиною двором, танцювати з нею разом, залізти на гірку? «Та ви що! Мені вже скільки років!» — знітяться дорослі, і дарма. Діти обожнюють пустувати — чим дурніше, тим смішніше, але варто позбутися думок на зразок «як це виглядає» заради веселощів.

  1. Краще вивчити інтереси дитини.

Запропонуйте їй скласти перелік занять, які здаються не менш захопливими, ніж гра на планшеті. Не підказуйте. Перелік буде довшим, ніж ви очікуєте!

  1. Не відмовлятися від гри через те, що потім ліньки прибирати.

Прибрати вдома — важка праця, яку більшість жінок навішує на себе, наче тягар. Природно, що хімічні досліди, чи приготування їжі дитиною (після якого їжа буде навіть на стелі!), чи щось інше потенційно брудне не викликає маминого захвату. Але чи варта чистота щирого щастя дитини, захопленої грою?

  1. Фантазувати, замість того, щоб відмовлятися від гри через утому!

Ми вже чимало писали про ігри для втомлених матусь. Дитині важлива увага, а не рухи. Ви можете просто лежати, а вона будуватиме навколо вас «домівку» з ковдри та подушок, чи робитиме вам фантастичний макіяж і зачіску, чи захищатиме вас від уявних нападників… Вигадуйте сміливо!

 

  • Здобувати у спілкуванні з дитиною нові знання.

 

Ви не можете обговорити з нею новий «дорослий» фільм чи політичні новини. Проте у іграх з дитиною можна наново переосмислювати механізми людських взаємин, вплив емоцій. Чому вантажівка та ведмедик посварилися? Що робити, коли програєш? Мені не подобаються правила гри, нуж бо їх обговоримо! Гра стає інструментом для розуміння життя, що стане в пригоді у дорослому житті.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: