Звісно, усі батьки люблять своїх дітей, але не завжди малюк розуміє все те, що ви йому говорите, або розуміє це по-своєму і зовсім не так, як дорослі. Дуже важливо доводити свою любов не тільки словами. Світ дитини сповнений кольорів, образів та асоціацій, тому потрібно зробити так, щоб вона отримувала підтвердження вашою увагою до її потреб, турботою про її мрії та ніжністю.

Існує багато способів показати свою любов до дитини, сьогодні ви зможете ознайомитися з деякими з них і розпочати застосовувати їх саме зараз. Для цього вам знадобиться деякий час, але воно того варте і необхідне.

Скарбничка

Напевно більшість батьків зберігає маленькі речі, пов’язані з життям дитини від її народження. Це може бути номер з пологового будинку, перша пустушка або брязкальце та багато іншого. Звісно, поки ваша дитина ще зовсім мала, вона не зрозуміє цінності всіх цих предметів. Але згодом спогади набуватимуть сенсу, ставатимуть ціннішими. З часом малюк почне радіти тому, що він знає, наскільки для вас дорогий від самого першого дня.

Майстер на всі руки

Батькам важливо не тільки підтримувати дитину у великому світі, але й брати участь у тому, що відбувається у її власному. Улюблені іграшки дуже важливі для неї, тому приділяйте увагу їм теж. Якщо у вас донька, нехай мама запропонує пошити одяг для її ляльки, якщо син — тато може допомогти змайструвати справжній картонний гараж для всіх машинок. Діти відчувають, що ви це робите через любов до них.

Дитяча виставка

Запропонуйте малюкові обрати свої найкращі малюнки, поробки, перші вірші тощо. Підготуйте для всього цього місце та організуйте міні-виставку. Сфотографуйтеся всією родиною біля неї, а потім запросіть нових відвідувачів — ваших друзів, родичів або приятелів вашої дитини. Додайте до експозиції подарунки від і для дитини, розташуйте їх на видноті. Іноді хваліться ними, особливо в присутності дитини.

Батьківські речі

Батьки завжди купують щось для дитини, але інколи їм і на думку не спадає, що дитина хоче, аби з нею розділили щось більш доросле. Якщо вона виявляє бажання примірити ваш халат або вечірню сукню — дозвольте їй, незважаючи на те, що все це завелике для неї. Також можна зробити дещо більше, наприклад, придбати «дитячі» ключі від машини для сина. Коли ви разом кудись їхатимете, нехай дитина теж «відчинить» машину. Для доньки можна знайти таку саму сумку, як у мами, тільки меншого розміру.

Цей прийом допомагає налагодити з дитиною особливий зв’язок, дозволити їй почуватися менш самотньою та ближчою до своїх кумирів.

Особливі жести та рухи

Придумайте разом із дитиною «своє» рукостискання, обійми, або особливий жест, що використовуватимете тільки ви. Прості рухи можуть стати найбільшою таємницею дитинства. Важливо, щоб значення цього жесту було відоме тільки певному колу близьких. Згодом це перетвориться на сімейний ритуал, що свідчитиме про вашу любов та об’єднуватиме родину у скрутні часи.

Не бійтеся показати дітям свою любов, адже ніякого надлишку батьківської любові не існує. Якщо проявляти свою любов увагою, турботою та ніжністю, а не іграшками, дитина не стане розбещеною.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: